PANDEMİ BİTMEDİ, FİLYASYON DA VE COVID BİRİMLERİNDE GÖREV YAPAN TÜM ÇALIŞANLARA EK ÖDEME İSTİYORUZ.

Sayın Bakanım,

Temmuz ayı bütün çalışanlarımızın covid-19 pandemi sürecinde bakanlığın bizleri alkışlarken tek olmaz ıslıkta lazım buna diye jest adı altında sunduğu 3 aylık tavandan ödemenin bittiği ve 1 Nisan da yürürlüğe giren yeni ek ödeme yönetmeliğinin sonucunun çalışanlarımıza mali olarak ilk defa neler getirdiği yeni dönem performans miktarlarının görüldüğü aydı.

Sayın Sağlık Bakanım;
Aylardır sosyal mecrada ve farklı platformlarda yeni ek ödeme yönetmeliğinin çalışanlarımız arasında huzursuzluğa yol açtığını ekip ruhunu bozduğunu teknik olarak bir çok eksiklik barındırdığını söylememize rağmen maalesef bu konu hakkında bugüne kadar hiçbir adım atılmamış düzenleme yapılmamış sonucunda da birçok hastanede bu kadar sıkıntı ile mücadele eden sağlık mensubuna 0 lira performans yatmıştır.
İsmi performans ödemesi olan böyle bir ödemenin ülkemizin bugüne kadar yaşamadığı olağanüstü bir süreçte üstün performans gösteren sağlık mensuplarımıza ödenmemesi gerçekten ironik bir durumdur.

Bu adaletsizliğe ve yeni ek ödeme yönetmeliğinin getirdiği çarpıklığa ilimiz hastanelerinden örnek vermek gerekirse
Adana Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi , Çukurova Devlet Hastanesi, Yüreğir Devlet Hastanesi, Ceyhan Devlet Hastanesi, Kozan Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi çalışanları 0 tl performans almışlardır.

Maksimium gelir elde eden Adana Şehir Hastanesinde Şubat ayında 500 tl alan bir hemşire jest olarak sunulan 3 aylık tavandan ödeme zamanında 1400 lira,şimdi ise 130 lira alarak ek ödeme yönetmeliğinin çarpıklığını bir kez daha göz önüne sunmuş ayni yönetmelikle bundan fazlada almasının mümkün olmadığınıda bizlere göstermiştir.

Yine hastanelerimizde bu süreçte büyük bir yük yüklenip lojistik destek sağlayan salgınla mücadelenin görünmeyen kahramanları idari,teknik ve yardımcı hizmetler sınıfında görevli personellerimiz hiçbir performans alamamış onlarıda bakanlık bu çarpık yönetmeliği hazırlarken unutmuştur.

Salgınla mücadelede cephenin en ön safında yer tutan ve hatta canlarıyla bedel ödeyen sağlık çalışanlarının hiçbiri, bu tür haksızlıkları kabul etmemektedir; palyatif adımlar, sorun ve memnuniyetsizlik üretmeye devam etmektedir.

Sayın Bakanım, Sağlık-sen Adana Şubesi olarak,
PANDEMİ SÜRECINDE FİLYASYON EKIBİNE VE TÜM ÇALIŞANLARA EŞİT OLARAK EK ÖDEME İSTİYORUZ.

Saygılarımla

Bekir Nennioğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir