Pandemi nedeni ile PC ve Laptop Satışları yok satıyor

Pandemi nedeni ile PC ve Laptop Satışları yok satıyor

Pandemi nedeni ile evde kalmak zorunlu hale getirmesi nedeni ile teknolojik piyasada hareketlilik oluşması evde kalmaları ile birlikte evler ofis ve okula dönüşerek ilgi teknoloji ürünlerinden PC ve Laptop satışlarını artıtdı.

Ayrıca E-Ticaretine ilgi artı her iş evden yapılmaya başlandı böylece PC ve Laptop satışlar yok satmaya başladı bu nedenle üretim beklenenin üzerinde oluştu pandemi bu durumda devam eder ise 2022 yılların sonlarına kadar PC ve Laptop ürünleri yok satmaya devam edecektir.

Dünyanın her yerinde talep beklenenin üzerinde oluşması üreticileri beklenenin üzerinde artışlar olunca üretim sıkıntısına neden oldu.

Laptop talebi
PC, laptop talebi büyük ölçüde yükselmesi

Dünyanın her tarafında PC, laptop talebi büyük ölçüde yükselmesi ile birlikte piyasayı canlandırdı.

Teknoloji ARG çalışmaları

İlk kez 2008 seviyesine geri döndü. Analistlere ve donanım endüstrisi yöneticilerine göre, imalatçıların mevcut siparişleri bile üretmesi muhtemelen 2022’ye kadar sürecek. Teknoloji üreticileri kapasitelerini artırmaları konusun ARG çalışmalarını aralıksız sürdürmekteler.

Büyük ekranlara talebinde patlama

Pandemi nedeniyle, akıllı telefon satışlarında artış beklenir iken düşüş yaşanmakta, daha büyük ekranlara sahip cihazların talebinde patlama oldu. Donanım üreticisi ve toptan satıcıları durumu şöyle açıklıyor;

Dahası, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere yıllık kişisel bilgisayar sevkiyatları 2008’de yaklaşık 300 milyon olmuştu. iPhone ve iPad’in piyasaya çıkışı, insanların PC ve laptoplardan uzaklaşmasına ve o zamandan itibaren sürekli bir düşüş yaşandı.  Analistler, 2020’deki sevkiyatların da geçen yıla göre yüzde 15 artacak şekilde 300 milyona ulaşabileceğini belirtiyor.

Evden çalışma, uzaktan eğitim ve dijital oyunla ilgili artışlar.

Aynı şekilde tabletlerde de artış var. Tüm dünyada kurulu tablet ve PC sayısının yaklaşık 1.77 milyara ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu rakam 2019’da 1,64 milyar idi. Bu artışın nedeni, evden çalışma, uzaktan eğitim ve dijital oyunla ilgili artışlar.

Hayatın İçinde PC

Dijital işler pandemi ile birlikte hayatın içinde olmayı tamamen içinde olmaya devam edecek yeni iş kolları ortaya çıkacak teknolojiye olan yatırımlar artacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir