Çar. Mar 22nd, 2023
PSM VİZE' AMERİKA İÇİN UYARIYOR!

Merkezi ABD’de bulunan, Türkiye’de de şubesi olan PSM  Vize’nin Yetkilisi Sergen Altunbaş, ülkede geçim sıkıntısı çeken ya da daha rahat daha iyi olacağını umduğu bir hayat için Avrupa’ya-Amerika’ya gitmek isteyenleri, dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu!

PSM Vize’nin yetkilisi Sergen Altunbaş, yapmış olduğu açıklamalarda:

“Son yıllarda Avrupa’ya ve Amerika’ya ilgi büyük ölçüde arttı bunu fırsat bilen birçok acente hayal vaat ederek işlem yaparak insanları yanıltıyorlar. Yakın zamanda öğrenciler üzerinde oynanan büyük oyunu gün yüzüne çıkaran PSM şimdi de Amerika’ya kaçak yollarla girmeye çalışanları, yasal yollarla yatırımcı vizesi ya da çalışma vizesi konusunda çok ciddi uyarılarda bulundu!

Son günlerde, gördüğümüz-bildiğimiz kadarıyla bir çok vatandaşımız, şu hataya düşüyor Meksika üzerinden gelmeye çalışıyor bu yolu hiç kimse denemesin, çünkü bu yolla gelenler petrollerde, temizlikçilik firmalarında zar zor bir şekilde de olsa çok ucuz ücret karşılığında, maalesef düştükleri hayal kırıklıklarıyla, sömürülerek çalıştırılıyorlar. Bir başka konu da, Amerika’da evlenme mevzusu; burada evlenseniz dahi mahkemeye çıkmadan oturum alma imkanınız da yok.

“Yeni dolandırma yöntemi E2 yatırımcı vizesi”

Türkiye’de bulunan ve zenginleri daha çok müşterileri haline getirdikleri bu acenteler maalesef Amerika’da da var. Hiç kimse, faal- iyi iş yapan firmasını asla satmaz!

Batmakta olan iş yerlerini, daha farklı göstermek kaydıyla, Amerika’yı hiç bilmeyen tanımayan kişilere yatırımcı vizesi vaadiyle dolandırıyorlar.

Amerika’ya geldikten sonra neye uğradıklarını şaşıran çoğu yatırımcı dolandırıldığını çok sonra anlıyor! Bizim tavsiyemiz gözünüzle görmeden, Amerika’da tanıdığınız yok ise asla bu işe girmeyin. Özellikle Türkiye’de bu işi yapan kendini bilmezler, böyle bir fırsat olsa zaten, önce kendileri faydalanarak Amerika’da iş yeri açarak, burada olurlardı! Ayrıca yatırımcı vizesinin bir miktar olarak ta karşılığı da yoktur!

Burada asıl mesele ABD’de kurduğunuz şirketin ne kadar olduğu değil de, firmanızda kaç işçi çalıştırıp burada ne kadar vergi ödediğiniz önemli olan konudur. Avukatlardan aldığım bilgiye göre de 30 bin dolara varan paralar karşılığında alınmış olan vizelere şahit oldum!

“Amerika turist vizesi”

Eskiden internet ortamı yoktu, dolayısıyla da böyle karmaşalarla insanları da aldatabilmek daha mümkündü. Birçok kişi de vizelerin nasıl olduğunu bilmiyordu ve eski şirketler milyonluk vurgunlar yapıyorlardı. Türkiye’de bu işi yapan acenteler Türkiye’de olmalarına rağmen, nedense,dolarla çalışıyorlar. Kişilerden dolar olarak para alan bu kişiler uçak bileti tedarik etmiyor, havaalanında yardımcı olmuyor, çoğu firma da bu işi böyle olduğunu bilmiyor, buna da dikkat etmek lazım; Vize alırken gittiğiniz yerde destek almanız çok önemli bu yüzden gideceğiniz yerde size yardımcı olacak kimse yoksa verdiğiniz paranın nereye gittiğini iyice sorun-sorgulayın!

“Dil okulu ile dolandırıcılık”

Türkiye dil okullarının gerçek yüzünü bizden öğrendi. Ben bu videoları yaparken tehditler de aldım! Yetmedi bizi sistematik bir şekilde çok yoğun şikayet altına aldırarak benim yayın yaptığım poyrazsergenmedya-poyrazsergenmedya1 hesabımı kapattırdılar, bizim anında yapmış olduğumuz itirazlarımıza rağmen, sayfalarımızı ancak 2 ay sonra geri alabildik. Dil okullarında 6 aylık okul alırsan vize alırsın yalanından sonra bu günlerde herkesin vize talebi ret ediliyor. ….

Bu okul çok pahalı çok kaliteli yalanlarıyla birlikte, reklam yapıp en pahalı okulu satın alanların çoğu da vizelerini alamadı! Eğer amacınız okumak ve başka bir ülkede yasamak ise, evvela iyi bir araştırmacı olmalısınız… sizi kimsenin kandırmasına izin vermeyiniz. Okul kaydı yaptırırken bütçenize uygun okulları tercih edin, okulun kaç aylık olduğu yada ne kadar pahalı olduğuna, vizeyi veren memurlar asla bakmaz. Unutmayın tüm okullar ABD’de bulunuyor hiç bir ülke bu okul kötü diyerek size verecekleri vizeyi red etmezler! Eğer okuldan dolayı ret alıyorsanız biliniz ki o okul kapasitesinden fazla kayıt yaptırmıştır, bu da vize alamamanız için yeterli bir sebeptir.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK GÜNEY GÜNDEM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir