Müzik piyasasının yeni seslerinden Mami Sarı kürtçe single için gün sayıyor
Müzik piyasasının yeni seslerinden Mami Sarı kürtçe single için gün sayıyor.

Müzik piyasasının yeni seslerinden Mami Sarı kürtçes single için gün sayıyor. Daha önce yaptığı başarılı çalışma ile dikkatleri üzerine çeken ve en son 3 ay önce yaptığı mashup çalışma ile uzun bir süre isminden çokça söz ettiren Mami şimdi de yeni single ile tekrar gündemde. Çocukluğundan gelen müziğe aşık bir ruha sahip olan Mami ile yaptığımız röportajda sorularımızı yanıtladı.

Mami Sarı Kimdir ?

Asıl adı Muhammed Sarı olan Mami Sarı 12 şubat 1994 yılında Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde dünyaya geldi. İlk öğretimi Karapınar Köyünde Orta ve Lise Öğretimini Karakoçan ilçesinde üniversite eğitimini Muş Alparslan üniversitesinde tamamladı. Müziğe olan merakı çok küçük yaşlardan gelen Mami Sarı müziğe ilk olarak lise yıllarında bağlama dersleri alarak başladı. 2012 yılında bağlama dersi aldığı hocası Cemil Çelikkol ile birlikte ilk sahne tecrübesine başlayan Mami Sarı 2015 yılında kendi kurduğu ekibi ile sahne almaya devam etti. İlk olarak Söz ve Müziği Rodi Ekiciye ait olan Karakoçan parçasını seslendirip klip çekti. 2019 yılında Belçika’ya yerleşen Mami Sarı müzik hayatına Belçika’da devam etmektedir. 

Müziğe aileden gelen bir hevesle başladım ardından abimin bana aldığı bağlama ile kursa başladım ve müzik hayatına girdim. Kürtçe,özgün müzik ve halk müziği ile devam eden Mami bundan sonrası için şunları söyledi:
Ben uzun yıllar müziğe emek verdim ve çalıştım, bu camiada yeni bir insan değilim yeni single ile de piyasada ismimden çokça söz ettireceğim kimsenin bundan şüphesi olmasın diyerek hayranlarım beni izlemeye devam etsinler dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.