Şeflerden ÇGC’ye ziyaret

Yeni kurulan Adana Şefler Kulübü

Yeni kurulan Adana Şefler Kulübü Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret etti. Adana’nın yöresel yemeklerine yön veren şeflerin bir araya geldiği  Adana Şefler Kulübü’nün Başkanlığını Cemal Davşan yapıyor.

2 Şubat 2022’de faaliyete başlayan kulübün öncelikli amacının Adana’nın yöresel yemeklerini tüm dünyaya tanıtmak ve Adana’yı gastronomi merkezi haline getirmek olduğunu, yeni şefler yetiştirerek Adana’nın yemek kültürünü yaşatmayı ve yaygınlaştırmayı düşündüklerini ifade eden Davşan, kulüp olarak şefleri standart kimliğe büründürüp, iş bulmaları ve haklarının aranmasına da yardımcı olacaklarını kaydederek, “Adımızı daha sıkça duyacaksınız”  dedi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret eden, Adana Şefler Kulübü Davşan, Adana Gastronomisi başta olmak üzere Adana Gastronomisine yön veren usta, şef ve İşletmeler hakkında genel bilgiler verdi.

Adana’nın tanıtımını ve belli bir kalıbın dışına çıkacak çalışmaları sergilemeyi hedeflediklerini söyleyen Davşan; Gastronomi sektöründe çalışan şefleri bir standarda getirmek ve yeni şef adaylarını yetiştirmek için çalışmalar yapmak, Kişi  ayırmadan imkanlarımızı kullanarak ve yurt içinde ve yurtdışı meslektaşlarımıza  iş imkanı konusunda yardımcı olmak, Öncelikle Adana başta olmak üzere tüm Türkiye’de  ve uluslararası platformlarda  gastronomi içerikli faaliyetlerde bulunmak, Ulusal ve uluslararası festival ve fuarlarda yer alarak Adana  yöresel  mutfak tanıtımını yapmalarını  sağlamak. Bunu yaparken  üyelerin hak hukuk içerisinde festival ve fuarlarda yarışmalarını sağlamak. Buralarda üyelerin temsil hakkının yine adil ve çoğunluğun onayı ile olmasını sağlamak, Üniversitelerde, meslek liselerinde konferanslar ve söyleşiler düzenleyip gastronomi alanında bilgilendirmeler yaparak eğitime destek vermek gibi faaliyetler içerisinde olacaklarını ifade etti.

Adana Şefler Kulübü ile birlikte önümüzdeki süreçte ortak faaliyetler içerisinde olmaya çalışacaklarını da dile getiren ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Adana Şefler Kulübü Başkan ve Yönetiminin ziyaretinden memnunluk duyduğunu belirterek, yeni dönemde çalışmalarında başarılar diledi.

ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarete; Adana Şefler Kulübü Başkanı Cemal Davşan’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Sipahi ile Yönetim Kurulu üyeleri Cemali Özer, Cahit Tik, Çağla Tokay, Emine Öztorun ve Yasemin Tuştaş da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir