Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

Seyhan Belediye Meclisinin Mart ayı ilk oturumunda şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, dua okundu.

Seyhan Meclis’te “Şehit” hassasiyeti

Şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, dua okundu

Başkan Akay “Üzüntülüyüz”

“Sıkıntılı süreci birlik ve bütünlükle aşabiliriz”

Seyhan Belediyesinin Mart ayı birleşiminin ilk oturumu İdlid’te şehit edilen askerlerimize ayrıldı. Akif Kemal Akay Başkanlığındaki ilk oturumda şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi ve Şehitler için dua okutuldu.

İLK MECLİS OTURUMU SADECE ŞEHİTLER İÇİN YAPILDI

Türk Silahlı Kuvvetlerinin İdlib’te vatan savunması için gerçekleştirdiği operasyonda şehit düşen askerler Seyhan Belediye Meclisinde anıldı. Başkan Akay’ın talimatıyla salona, Meclis üyelerinin masasına Türk Bayrağı konuldu. Meclis salonu Bayraklarla donatıldı. Başkan Akay’ın gelmesiyle Meclisin Mart Ayı ilk oturumunda yoklama yapıldı, gündem dışı konuşmalara ve maddelere geçilmedi.

“ÖNEMLİ VE SIKINTILI BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”

Oturumun başlamasıyla söz alan Başkan Akay, ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini belirterek, İdlib’te şehit düşen Askerlerimiz nedeniyle üzüntülü olduklarını söyledi. Tüm şehitlere Allahtan Rahmet, yaralı askerlere acil şifalar dileyen Başkan Akay,  “önemli ve sıkıntılı yıllar geçiriyoruz. 1990’lı yılların sonrasında dönemin ABD dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ın “Sınırlar değişecek” demesinden bu yana orta doğuda çok ciddi sıkıntılar yaşandı” dedi.

“BİRLİK VE BÜTÜNLÜK İÇİNDE OLMALIYIZ”

Ülke olarak birlik ve bütünlük içinde olunması gereken günlerden geçildiğini vurgulayan Başkan Akif Kemal Akay şöyle devam etti;

“Rise’ın bu söylemin ardından başta arap baharı olmak üzere, Irak-İran savaşı ve arkasından diğer sorunlar geldi. Bu çıkış noktasından bugüne geldiğimizde Ülke olarak o bölgede ciddi sıkıntı yaşadık. Şehitlerimiz var. Üzüntülüyüz. Şehitlerimize Allahtan rahmet,  yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve halkımıza başsağlığı diliyorum. Böyle günler birliğin bütünlüğün olması gerektiği günler.  Kendimize çeki düzen vermemiz gerektiği bir dönemi yaşıyoruz. Yakın çevremizde yaşananlar, sonuçta büyük Ortadoğu projesinin yani emperyalistlerin bölgeye bütünüyle hakim olmasının bir parçasıdır. Eğer bunu bölebilirsek hepimiz bu ülkede daha rahat etmiş oluruz”

“MECLİSİN İLK OTURUMU SADECE ŞEHİTLERE AYRILDI”

Konuşmanın ardından Başkan Akay Meclis üyelerini ve oturumu takip edenleri şehitler için saygı duruşuna ardından İstiklal Marşını söylemeye davet etti. Daha sonra Meclis salonunda Şehitler için dua okundu. Başkan Akay duanın okunmasının ardından gündem dışı konuşma yapılmadan ve gündem maddelerine geçilmeden oturumu kapattı.

Şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, dua okundu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir