Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 104

Sağlıkçılar Şiddete karşı kenetleniyor!

Hekim ve sağlık çalışanları 15 Mart’ta, Ankara’da Büyük Beyaz Miting’de buluşuyor!

Sağlık meslek örgütleri olarak sağlık alanında yaşanan şiddete karşı ortak mücadele kararı aldıklarını ifade eden Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal, SES ve ADEO Yönetimini ziyaret ederek destek istedi.

Dr. Mürşit Enis Akyüz, Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Dr. Ergun Vijdan, Dr. İsmail Bulca, Mustafa Bucak, Faruk Onuk ve Sibel Yıldız’ında hazır bulunduğu ziyarette Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Başkanı Muzaffer Yüksel ile ortak açıklama yapan Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal, Dünyanın hiçbir ülkesinde sağlık çalışanlarının emeğinin bu kadar değersizleştirilip, böylesi fiili ve sözlü şiddete maruz bırakılmadıklarını belirterek, hiçbir ülkede sağlık çalışanlarının öncelikli talebinin sağlıkta şiddetin engellenmesi olmadığını kaydettiler.

Sağlık hizmetlerindeki aksaklıkların sağlık çalışanlarının üzerine yıkılamayacağını ifade eden ATO Başkanı Prof. Dr. Hilal ile SES Başkanı Yüksel, “Emeğimizi değersizleştiren, ücretlerimizi ezdiren, çalışma koşullarımızı her geçen gün zorlaştıran yönetim anlayışı değişinceye; sağlıktaki bu ölümcül şiddeti tam olarak ortadan kaldıracak yasal düzenlemeler yapılıncaya; önerdiğimiz tedbirler alınıncaya; hasta- sağlık çalışanı  ilişkisini insani boyuta taşıyacak toplumsal – kültürel iklim oluşuncaya ve buna uygun sağlık politikaları tesis edilinceye kadar bu konuda mücadeleyi hep birlikte yükseltmekte kararlı olduğumuzu göstermek üzere;

Ülkemizin 81 ilinden, üyemiz olan ve üyemiz olmayan bütün sağlık çalışanlarıyla, emeklilerimizle, göreve başlatılmayan atama bekleyen genç meslektaşlarımızla ve geleceğimizi oluşturan her branştan tıp, hemşirelik, diş hekimliği, eczacılık, veteriner hekimlik, psikoloji, sosyal hizmetler ve sağlık bilimleri öğrencisi binlerce kardeşlerimizle birlikte; otobüsler, trenler, uçaklar ve arabalarla 15 Mart günü Ankara’nın yolunu tutacak ve bu ülkede sağlık ortamının şiddetten arındırılması için on binlerce sağlıkçı olarak tek bir sesle haykıracağız; Sağlık’ta Şiddet Sona Ersin! Sağlık Çalışanları Köle Değildir!” dediler.

Adana Eczacı Odası (ADEO) Genel Sekreter Ecz. Oğuzhan Sürme ve YK Üyesi Ecz. Fulya Akgün’ünde hazır bulunduğu ziyarette eczacılarında hasta ve hasta yakınları tarafından şiddete maruz kaldıklarını söyleyen ADEO Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “Şiddet konusunda biz eczacılarda muzdaribiz. 7/24 halkımıza hizmet veriyoruz. Nöbetlerde can güvenliğimiz yok. Şiddete uğramak bizleri çok incitiyor. Sağlıkta şiddete ivedi çözüm bulunması, caydırıcı tedbirlerin alınması gerekiyor. Sağlıkta şiddeti durduracak Yasa Teklifini destekliyoruz” dedi.                     

ATO Başkanı Prof. Dr. Hilal, Tüm sağlık bileşenleriyle birlikte 17 Şubat 2020 Pazartesi Saat: 17.00’de Adana Tabip Odasında Basın Açıklaması yapacaklarının bilgisini verdi.

VEDAT ZÖHRE 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir