VALİ DEMİRTAŞ’TAN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE DESTEK

Vali Mahmut Demirtaş, İsmail Kulak Anadolu Lisesi Güzel Sanatlar Kulübü öğrencilerinin düzenlediği sosyal sorumluluk projesi kapsamında Karaisalı ilçesi Etekli Mahallesi çocuklarına bisiklet hediye etti.

Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun’un da katıldığı etkinlik öğrencilerin hazırladığı halk oyunları gösterisi ile başladı.

Etkinlikte yaptığı açıklamada İsmail Kulak Anadolu Lisesi öğrencilerini bu anlamlı davranışları için tebrik ettiğini dile getiren Vali Demirtaş, okul hayatının sadece bilgi bakımından bir öğrenme süreci olmadığını; öğrencilerin kişisel, sanatsal ve sosyal becerilerinin ve manevi dünyasının da aynı ölçüde geliştirilmesi gerektiğini belirterek bu uğurda emek harcayan öğretmenlere de teşekkür ettiğini kaydetti.

Sosyal sorumluluk projelerinin arttırılmasının önemine de değinen Vali Demirtaş, yaptığı açıklamanın ardından Güzel Sanatlar Kulübü öğrencilerinin topladığı yardımlarla alınan bisikletleri Karaisalı ilçesi Etekli Mahallesi çocuklarına hediye etti.

Vali Demirtaş ve beraberindekiler daha sonra aynı okul öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Öğrencilerin hayal dünyalarını yansıtan eserleri tek tek inceleyen Vali Demirtaş, öğrencilerle gerçekleştirdiği sohbetlerin ardından okuldan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir