Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 104

Radyo Pembe’de Sporaktif  Programı fark yarattı..

Radyo Pembe’de “Sporaktif” programında Masa Tenisinin Adana’daki durumu ile sorunları değinildi..

Deneyimli gazeteci-radyocu K. Yalçın Göl’ün Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Radyo Pembe radyolar arasında fark yaratmayı sürdürüyor..

Cuma günü saat 9.49’da yayınlanan sporun tüm branşlarının ele alındığı, organizasyonların değerlendirildiği, Çukurova Barış Gazetesi Spor Yazarı Basri Baş ile Kamil Yalçın Göl’ün yer aldıkları  “SPORAKTİF” isimli program Radyo Pembe’de büyük ilgi görmeye devam ediyor..

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Akdeniz Bölge Sorumlusu Kemal Sağ ile Adana Masa Tenisi İl Temsilcisi Ali Türemiş’in canlı yayın konukları olduğu programda masa tenisi ile ilgili geniş değerlendirmenin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışı spordaki gelişmeler ele alındı..

MASA TENİSİ SPORDA ADANA’NIN GURURU

16 ülkeden sporcunun katılacağı Türkiye’nin sayılı organizasyonlarından olan 8. Adana Veteran Masa Tenisi Turnuvası’na yerel yönetimlerin yeteri kadar ilgi ve destek vermediklerini dile getiren Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Akdeniz Bölge Sorumlusu, eski defterdar ve milletvekili Kemal Sağ, “Kısıtlı imkanlar ve mütevazi bütçelerle yıllardır Adana’da masa tenisinin sesini duyurmaya çalışıyoruz. Uluslararası turnuva, ligde şampiyonluğa oynayan takımlarımız, kuruluşlar ligi, özel turnuvalar ile son yıllarda dibe vuran sporda Adana’yı başarıyla temsil ediyoruz. Tek temennimiz yerel yönetimler ile STK’ların bu kadar başarılı olan bir branşa daha fazla ilgi ve destek vermeleridir. 21-22 mart’ta yapılacak olan turnuvamıza herkesi davet ediyoruz” diye konuştu..

TESİS İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Adana’da masa tenisinin sporunun sadece Çukurova Üniversitesi ile 5 Ocak Stadı altındaki salonlarda yapıldığını belirten Adana Masa Tenisi İl Temsilcisi Ali Türemiş, “Adana Masa Tenisi İhtisas ve Çukurova Üniversitesi Kulüplerimiz ile başarıdan başarıya koşan masa tenisi branşımız için bir spor salonuna ihtiyacımız var. Bunun için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu konuda Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız ile Valimizin desteklerini bekliyoruz” şeklinde konuştu..  

MEDYA DAHA FAZLA DESTEK VERMELİ

Masa Tenisi branşının son yıllarda ciddi anlamda başarılı bir çıkış içerisinde olduğunu söyleyen Çukurova Barış Gazetesi Spor Yazarı, eski ASGD Genel Başkan Yardımcısı Basri Baş, “Adananın sesini Türkiye’de ve yurtdışında başarıyla duyuran masa tenisine daha fazla destek verilmelidir. Bizler spor yazarları olarak sadece futbol değil mütevazi bütçelerle böylesine başarılı olan bir spor dalına da gerekli önemi göstererek destek vermeliyiz. 21-22 mart tarihlerinde yapılacak uluslararası turnuva Adana için son derece önemlidir” diye konuştu..

Sporun ve sporcunun büyük destekçisi olan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir programa çiçek göndererek hayırlı olsun dileklerinde bulundu..

Adana’nın sporda sesi olma yolunda daha ilk programda iddialı olduğunu gösteren Radyo Pembe, bundan sonra K. Yalçın Göl ve ekibiyle çıtayı daha da yükseltmek istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir