Fuat Oktay
Tam kapanma bir hafta uzayacak mı?

Mecliste konuşulan tarih 24 Mayıs

Türkiye genelinde tam kapanma uygulaması devam ederken, 17 günlük kapanmanın uzatılacağı iddia edildi.

Söz konusu iddiaların ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan açıklama geldi.

Ankara’da kapanmanın bir hafta daha uzatılabileceği konuşulmaya başlandı. İddiaya göre resmi tatil olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın çarşamba gününe denk gelmesi nedeniyle tam kapanma bir hafta daha uzatılabilir.

Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre; Sağlık Bakanlığı’nın başta günlük pozitif vaka sayısı olmak üzere salgın süreciyle ilgili verileri takip ettiğini hatırlatan AK Partili yetkili isim “Net değil ama konuşuluyor” dedi.

Tam kapanma 24 Mayıs’ta Sona ERECEKMİ ?

19 Mayıs tatili haftasının da tam kapanma sürecine dahil edilmesiyle kapanmanın 24 Mayıs’ta sona ermesi gündemde

Ana hedefin 5 binin altında olduğunun altı çizilirken, genel eğilimin bayramdan sonra pandemi gündeminin yavaş yavaş ortadan kalkmasıdır.

OKTAY’DAN AÇIKLAMA

Oktay, “Şu anda böyle bir şey gündemimizde yok. Kabinede değerlendirilir, sonrasında nihai karar verilir. Kamu ile de paylaşılır bu” ifadelerini kullandı.

Yerli aşı çalışmalarına ilişkin bilgi de veren Oktay, şu ifadeleri kullandı:

* Aşı çalışmalarını bir ekosistem olarak düşünürsek içinde kimler varsa tamamını içine alan süreci sıkı bir takip altına aldık.

* Toplam 18 aşı çalışması var. Bunlardan yedisi başvuru aşamasına gelmişti. Yani insan deneyi aşamasına gelen. Bunları yakın takibe aldık.

* Yedi firmadan dördü klinik test onayını aldı. Bir tanesi de biraz daha önde, Kayseri’deki. Aşı artık bir güce dönüşmüş durumda. Üretilecek bir aşıyı sadece Türk insanı beklemiyor. Bizden daha yakın takip eden ülkeler var.

TAM KAPANMA SOSYAL MEDYADA OLAY OLDU

Öte yandan tam kapanmanın uzatılacağı iddiaları sosyal medyada geniş SES GETİRDİ

One thought on “Tam kapanma bir hafta uzayacak mı?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir