Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı,
TBMM Başkanı Şentop’atepki

Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr.AbdurrahimKarslı’dan TBMM Başkanı Mustafa Şentop’atepki

– Meclis’i ortadan kaldırmak mı istiyor?

TBM’nin ruhuna fatiha. Sorun tek adam rejimi 

(uha) /AnkaraMerkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim KarslıTBMMBaşkanı Prof.Dr.Mustafa Şentop’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istediği takdirde Montrö dahil uluslararası sözleşmeleri de tek başına iptal edebileceğine dair açıklamalarına tepki gösterdi. Karslı, “Sanki Mustafa Şentop vesilesiyle de Meclis’i tamamen ortadan kaldırdık gibi” dedi.

Meclis’ten oybirliği ile geçen İstanbul Sözleşmesi’nin bir gecede tek bir imza ile geri çekildiğine işaret eden Abdurrahim Karslı, Türkiye’nin  Cumhurbaşkanı’nın iradesi ile her sözleşmeden çekilebileceğini  iddia eden TBMM Başkanı Şentop’a cevap verdi. Karslı, şunları söyledi:

“Bu sözleri Meclis başkanı söylüyorsa memlekette artık yasama da bitmiştir, yargı da bitmiş demektir. Yürütmede olanlar da zaten fikir beyan edemiyor. Yasama,yürütme ,yargı bir şahsın iki dudakları arasında.Nasıl ki Binali Yıldırım vasıtasıyla Başbakanlık kaldırıldı sanki Mustafa Şentopvasıtasıyla da Meclis’i tamamen ortadan kaldırdık gibi. Yürütmeyi de yasamanın yerine kaim ettiğimize göre yasama ve yargı yok sadece sadece yürütme var, o da tek bir şahsa bağlı deyip Meclis’in ruhuna fatiha okumak gerekir diye düşünüyorum. Sorun tek adam rejimi. Tek adamdan kurtulmadıktan sonra bu sıkıntıların altından kalkılamaz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir