TDP’nin gözü daima bu iktidarın üzerindedir.

MANİSA

        İÇİNDEKİLER

  • Ekonomi / Yoksulluk / Çaresizlik
  • Hak / Adalet / Eşitsizlik
  • Normalleşme
  • Sanayi
  • Tarım
  • Soma

Şehzadeler şehri MANİSA, birçok medeniyete asırlardır ev sahipliği yapmıştır. Saruhan oğulları ve Osmanlı ile taçlanmış, Cumhuriyet’imizle birlikte sanayisiyle de şahlanmıştır.

MANİSA, Türkiye Sanayisinin devi, en gelişmiş Organize Sanayi Bölgelerinden de biridir. Liman ve tren yollarına yakınlığından dolayı, birçok sanayi şirketinin üretim tesisi MANİSA’dadır.

TDP’nin gözü daima bu iktidarın üzerindedir.
TDP’nin gözü daima bu iktidarın üzerindedir.

2005 yılında Dünya’nın en iyi yatırım kenti seçilmiş MANİSA, halen Dünya markalarına da ev sahipliği yapmaktadır. Başta Vestel, Bosch, İndesit, Eczacıbaşı ve Ülker gibi, Dünya’ca ünlü birçok marka, burada üretim tesisleri kurmuştur. İzmir’den sonra Ege’nin ikinci büyük sanayi ve ticaret merkezidir. 2011’de yaptığı ihracatlarla, Türkiye’nin en çok ihracat yapan 7. Şehri olmuştur.

MANİSA ülkemizin, ihracat dalında en büyük örneği, sanayisiyle de ekonomimizin en büyük değeridir. Biz milletimizi hiçbir şeye değişmeyiz. Çünkü bizim, bu ülke için çok büyük hedeflerimiz var!

MANİSA toprakları ülkemizin en verimli topraklarıdır. Bu toprakların %92’si tarıma elverişlidir. MANİSA ekonomisinin 1/3’ ü, tarımdır.

Bereketli MANİSA topraklarında çiftçimiz, tahıl ve baklagillerin yanında, her türlü zorluğa rağmen, sebze ve meyvenin de en güzelini yetiştirmektedir.

MANİSA, üzümüyle zeytiniyle, kavunuyla karpuzuyla, pamuğuyla tütünüyle ülke ekonomisinde büyük pay sahibidir.

Bu ülkede tütüncüye hasat, madenciye ışık, çiftçiye de mazot yok… Oysa iktidar; Kendi adamına çifte maaş, Yandaşına çifte standart,

Partilisine de sınırsız yetki tanıyor…

Bizim yüreğimizde hasret, kalbimizde bu millet var.  Biz Türkiye’nin eli kolu, gözü kulağı, aklı ve zekasıyız. MANİSA’mızın meşhur MESİR macunu, hastalara şifa, dertlilere devadır. ATA’mızdan yadigardır, MANİSA’ya ve Türkiye’ye armağandır.

Kurtuluş Savaşında ülkemize katkı sağlayan MANİSA sevdalısı, doğa sevdalısı Ahmet BEDEVİ’yi nam-ı değer “MANİSA Tarzanı”nı da buradan rahmetle anıyorum.

MANİSA, Tarihi ve turistik yerleri ile dikkat çekicilik açısından da en önde yer almaktadır. Peri Bacaları, Kaplıcaları ve Antik Kentleri ile turizme katkı sağlamaktadır.

İktidar bu milleti ne arıyor ne soruyor. Zaten aradığınız iktidara da şu an ulaşılamıyor! MANİSA, 2023’te birçok alanda değişiklik yaşayacak. TDP olarak MANİSA’da 5T’yi uygulamaya sokacağız. Bunlar Tarım, Teknoloji, Turizm, Tekstil ve Tasarruftur. 5T formülü ile beş yılda Türkiye’ nin bütün ihracat kapılarını Dünya’ya açacağız.

TDP’nin gözü daima bu iktidarın üzerindedir.
TDP’nin gözü daima bu iktidarın üzerindedir.

TDP, bu ülkede yarım kalmış ne varsa tamamlayacak olan tek partidir. TDP olarak işimizi asla yarım bırakmayacak, sözümüzü de asla yere düşürmeyeceğiz. Gözümüzü milletimizin üzerinden de asla ayırmayacağız.

Bizim kalbimiz daima Türkiye’nin geleceği için atacak. TDP’ nin milli duyguları her şeyin üzerindedir. Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur.

Anadolu alın teridir, Anadolu bu ülkenin kaderidir Bizler gemileri karadan yürüten, bir çağ açıp bir çağı kapatan, 12 dakikada savaş kazanan, adı şanı tüm Dünya’da nam salan bir milletiz.Bizler alfabesini Göktürk’ten, tarım ve ticaretini Uygur’dan, kültür ve sanatını Selçuklu’dan alan, Kurtuluş Savaşında da küllerinden yeniden doğan bir milletin evlatlarıyız.

Yolsuzluklara bulaşanlara ev hapsi dahi vermeyen bu iktidar, tütün esnafımıza hapis cezası vermeye çalışıyor.  

TDP’nin gözü daima bu iktidarın üzerindedir. Emekçinin tütününe, göz dikenler adaletten asla bahsedemezler. TDP’nin yolu dosdoğrudur, azimle erdemle ve liyakatla doludur.

İktidarın enerjisi bitti, yol yakınken gitmeli!

Yalnızca seçim vakti görünen bu iktidar, çözümsüz yasalarını da zamansızca çıkarmakta, tütüncünün de emeğini hiçe saymaktadır.

İktidar hiçbir özlük hakkı vermediği tütün esnafına bir an önce sahip çıkmalı ve imzaladığı kararnemeyi yeniden gözden geçirmelidir. Soma’nın derdi bizim derdimizdir. Haklarınızı sizlere vereceğiz. Hakkının peşinde olanlar, değişimin kalbinde olanlardır. Yerin üstündekiler yerin altındakileri anlayamazlar. Millet iradesinin yanındayız, değişime kararlıyız.1 gr dahi ter akıtmayanlar, madencimizin terini unutanlardır. Bunun bedelini 2023’te sizler sandıkta bizler de Ankara’da sormasını biliriz. Bu millete sözü olanın, bu milletin parasında gözü yoktur.

Bu millete eziyet edenin, bu milletin kalbinde yeri yoktur.

Bağımsız Maden-İş Genel Başkanı Tahir Çetin ve Ali Faik İnter, madencilerimizin haklarını aramak ve dertlerini çözüme kavuşturmak için gittikleri yolda, trafik kazasında hayatlarını kaybettiler. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum.

Buradan madenci kardeşlerime seslenmek istiyorum! Ne zor şartlarda mücadele verdiğinizi çok iyi biliyorum.

Size söz veriyorum ki, iktidara geldiğimizde en büyük icraatım, çıktığınız bu yolculuğun hakkını o gün tamamlamak olacak.

Ne yetimin hakkını, ne fakirin rıskını, Rant peşinde koşanlara yedirmeyiz!

Biz hiçbir siyasi hesap içerisinde değiliz. Yalnızca milletimizin geçim derdinin hesabı içerisindeyiz.

Sizlerin hakkı asla parayla ödenmez ancak, hak ettiğinizden bile fazlasını sizlere vermek TDP’nin boynunun borcu olsun. Madencilerimiz bembeyaz güler simsiyah ağlayan emekçilerdir.

Bu vesile ile Soma Kömür Madeninde hayatını kaybeden 301 madencimizi de sizlerin huzurunda, rahmetle anıyorum.

Unutmadık, unutmayacağız!

Kalbimiz burada MANİSA’da, aklımız ise Ankara’dadır. Büyük Değişim Kurultayı sonrası inşallah MANİSA’yı da arkamıza alarak, değişim bayrağını Ankara’nın burçlarına dikmek için sizlerin samimiyetine, desteğine ve de iş birliğine ihtiyacımız var.

TDP haksızlıkların, adaletsizliklerin ve ayrışmanın önüne geçmeyi, vazife edinmiş Türkiye’nin en demokratik kitle partisidir.

Biz milletimize yürekten bağlıyız. Türkiye’nin sevgisine de sonuna kadar layığız.

Değişimin öncüsüyüz, MANİSA’nın sözcüsüyüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir