Öğretmen Mustafa Sarıgül olarak Sayın Bakanımız ‘dan bunun nedenini öğrenmek istiyorum.
TDPartisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül,

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül,

07 Ağustos 2021 Cumartesi (Bugün) Günü, Kayseri 1. Olağan Komgresi’ nde Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, Kurucular Gülnur Kamaşak, Betül Gülbahar,   İl Başkanı Ramazan  Uç  ve Kadın Kolları Genel Başkan  Yardımcısı Sema Muti ‘nin katılımlarıyla yaptıkları  basın toplantısında şu konulara değindi.

Değerli Basın Mensupları,

Kayseri Türkiye Ekonomisi için sanayi ve tarım kenti olarak ,kültür kenti olarak da son derece önemlidir.

Bugün kongre sebebiyle   Kayseri’deyim ve  ulusal görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Şu anda ciğerlerimiz yanıyor. Yangınlar ilk çıktığı sırada Antalya’ya ulaşan bir kardeşinizim. Uzaktan bakmak farklı, oraya gittiğimiz zaman hissetmek  çok farklı. Doğada yaşayan birçok canımızı ne yazık ki kaybettik, ciğerlerimiz parçalanıyor. Bu konuda sorumluluğunun bilinci içerisinde hareket eden tek siyasi partiyiz. Türkiye Değişim Partisi olarak devlet anlayışımızı ortaya koyuyoruz. Yangınlarla ilgili eksikleri sıkıntıları konuşup, sorunları problemleri  aktarma vakti değil.Yaraları sarma zamanı , daha sonraki aşamada   bu konuda görüş ve düşüncelerimizi  paylaşmak üzere saklı tutuyoruz.

BİZ TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ OLARAK YANGINA ASLA BENZİNLE GİTMEYİZ.

Ülke yansın batsın da, Allah’ım korusun ,biz acele iktidar olalım diyen  bir siyasi parti asla olamayız, sözleriyle konuşmasına devam eden Genel Başkan Mustafa  Sarıgül;’’Biz kötü olaylar çıksında bu olayların üzerinden oy alalım, koltuğun peşinde koşalım diyen bir siyasi parti asla olamayız.

Çünkü ,Türkiye Değişim Partimizin ana görüş ve amacı önce devletimiz güçlü ve mutlu olacak ,ardından cennet vatanımıza gereken hizmeti yapacak.

Türkiye Değişim Partisi önce bayrağımız toprağımız, sonra o toprağın üstünde atalarımızın dedelerimizin bize bıraktığı, bu güzel coğrafyada  demokrasi ve hoşgörü içerisinde, şefkatli bir anlayışla nasıl hizmet edebiliriz ona bakarız.

 Biz kötülükten üzerinden siyaset yapan bir parti asla ve asla ola olmayız. Vatandaşımızın huzurlu olmasını isteyen bir siyasi partiyiz.

Bütün Güvenlik Kuvvetlerimize, Orman Teşkilatı çalışanlarımıza ,

bütün belediyelere, tüm kamu kuruluşlarına teşekkür ediyorum ‘’ dedi.

Genel Başkan Mustafa Sarıgül . sözlerine daha sonra şu şekilde devam etti; ‘’yangın üzeri sosyal medya üzerinden siyaset yapmak isteyenlere de teessüflerimi bildiriyorum.

Bugün siyaset yapma, kendini gösterme günü değil ,yaraları sarma günüdür.

Bir başka konu  da ne yazık ki göç konusu. Afganistan’dan  pek çok insanın Türkiye’ye geldiğini duyuyoruz, görüyoruz Afganistan’dan gelecek mültecilerin mutlaka uluslararası platformda konuşulması,  İngiltere Amerika Avrupa İnsan Hakları Birliği diyen, insan hakları ,bireyin özgürlüğü diyen insanlar aç kalmasın diyen, demokrasiden bahseden Avrupa Birliği  ile Uluslararası Hukuk gereği masaya yatırılmalıdır.

Olimpiyatlarda evlatlarımızın başarısı yüzümüzü ağartıyor, kendilerini kutluyoruz. Olimpiyatlarda Ay Yıldızlı Bayrağımızın dalgalanması ,İstiklal Marşı’mızın söylenmesi bizim için büyük bir gurur kaynağıdır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na da ,bütün sponsor kuruluşlara da canı gönülden teşekkür ediyorum.

BİR DİĞER ÖNEMLİ KONU DA MİLLİ EĞİTİM BAKANIN İSTİFASI

Kendisi göreve geldi.Büyük umutlar beklendi, değerli çalışmalar yaptığı için  kamuoyunda desteğini aldı. Ancak  şu anda okulların açılmasına bir aydan az zaman kala tam pandemi sebebiyle evlatların ihtiyacı olan bir zamanda kamuoyu tarafından sevilen bir insan olmasına rağmen ‘’ istifa ediyorum’’ demesi bizleri üzmüştür.

Önemli olan zorlukların üstesinden gelmektir .

TARİH KOLAY İŞTEN ÇIKANLARI YAZMAZ, ZOR İŞTEN ÇIKAN KAHRAMANLARI YAZAR!

O  sebepten Sayın Bakanın neden istifa ettiğini açıklaması gerekmektedir.

Öğretmen Mustafa Sarıgül olarak Sayın Bakanımız ‘dan bunun nedenini öğrenmek istiyorum.

Bakanlığı döneminde görev verilmeyen öğretmenlerle ilgili neler yapmıştır ? ‘’atanamayan öğretmenler ‘’demiyorum .’’Atanamayanlar’’ dediğimiz zaman sanki bir problem vardı da  atanmıyor gibi algılanıyor.

benim meslektaşlarım, o yüzden kendilerine ‘’atanamayan’’ denmesini doğru bulmuyorum.

Görev verilmeyen öğretmen arkadaşlarımız  bakanımıza soruyorum.

3 yıllık görev aldınız süre içerisinde kaç öğretmen arkadaşımıza görev verdiniz ?Böylesine nazik bir ortamda, pandeminin olduğu bir ortamda ,yangınların olduğu bir ortamda sizden tam toplumun destek beklediği bir zamanda  neden istifa ettiniz?

Şu anda ciğerlerimiz yanıyor. Yangınlar ilk çıktığı sırada Antalya'ya ulaşan bir kardeşinizim. Uzaktan bakmak farklı, oraya gittiğimiz zaman hissetmek  çok farklı. Doğada yaşayan birçok canımızı ne yazık ki kaybettik, ciğerlerimiz parçalanıyor. Bu konuda sorumluluğunun bilinci içerisinde hareket eden tek siyasi partiyiz. Türkiye Değişim Partisi olarak devlet anlayışımızı ortaya koyuyoruz. Yangınlarla ilgili eksikleri sıkıntıları konuşup, sorunları problemleri  aktarma vakti değil.Yaraları sarma zamanı , daha sonraki aşamada   bu konuda görüş ve düşüncelerimizi  paylaşmak üzere saklı tutuyoruz.
Öğretmen Mustafa Sarıgül
EYLÜL AYI İÇERİSİNDE BÜYÜK KURULTAYIMIZI İNŞALLAH YAPACAĞIZ .

Seçime girme yetkisini kurultay delegelerinden  alacağız.

Türkiye Değişim Partimizin, ilkeleri Atatürk milliyetçiliğini savunan, Cumhuriyetin değerlerini geliştirerek koruyan, inançlara saygılı laikliği her zaman önem veren, üretimi destekleyen ;tüccarlarımızın, sanayicilerimizin köylümüzün önünü açan, alın teri ve emeğin hakkını veren, evrensel hukuk kurallarına her zaman bağlı kalan , hukuk ve bayrak birliği diyen demokratik bir kitle partisidir.

Bismillah diyerek sağ elimle sol elimi şefkatle, anlayışla birleştirerek sizleri selamlıyorum.

One thought on “TDPartisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül,”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.