TDP'li Akgün Tokat'ta : Biz bu toprağın özü, tarımın da sözcüsüyüz
TDP’li Akgün Tokat’ta : Biz bu toprağın özü, tarımın da sözcüsüyüz

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, “Türkiye Değişim Partisi; ülkemizin yeşeren umududur. Ülkemiz bir tarım ülkesidir. Tarımın cefakar çalışanları çiftçilerimizdir. Çiftçiler göz bebeğimizdir. Üreticiler alın terinin karşılığını alamamaktadır. Tarım kalkınmanın temelidir” dedi.

TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün bir dizi ziyaretler için Ankara’dan karayolu ile Tokat’ta geldi.  Genel Başkan Yardımcısı esnaf ziyaretleri ve STK ziyaretleri öncesi basın mesupları ile bir araya gelerek gündem değerlendirmesinde bulundu.  Özel bir cafede düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan TDP Tokat İl Başkanı Feyyaz Yılmaz, ”09 Nisan 2021 tarihinde Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül tarafından, Türkiye Değişim Partisi  Tokat teşkilatının kurulması için şahsıma Türkiye Değişim Partisi Tokat İl Başkanlığı görevi şahsıma verilmiştir.

Tokat olarak hazırız.

09 Nisan tarihinde görevi almamdan bu güne kadar, 3 ilçe, merkez ilçe ve il teşkilatımızı kurduk. En kısa sürede ise 11 ilçemizde parti teşlilat yapılanmasını ise yapacağız. Temmuz ayı içerisinde ise Sayın Genel Bakanımızın katılımlarıyla İl kongremizi gerçekleştireceğiz.  Ağustos ayı içerisinde  ise yapılacak olan büyük kurultayımıza Tokat olarak hazırız. Bugün bir dizi ziyaretler için ilimize teşrif eden hemşehrimiz Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün’e de teşekkür ederim.  Gündem değerlendirmesi için sözü kendisine bırakıyorum” dedi. 

Genel Başkan Yardımcısı Akgün, ”TDP iktidarında;

TDP iktidarında; ekilmeyen, biçilmeyen bir tek arazi kalmayacağını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Akgün, ”TDP iktidarında; ekilmeyen, biçilmeyen bir tek arazi kalmayacak tarımı, çok güçlü biçimde teşvik edeceğiz. Her bölgede kooperatifler oluşturulup ürünlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi sağlanacaktır. Yerli tohumculuk özendirilecektir, tarımsal üretimimiz arttırılarak sanayimizle taçlandırılacaktır.

HÜSEYİN AKGÜN

Tarım girdi fiyatları çiftçimizin belini kırmaktadır bu girdi maliyetlerinin en aza indirilmesi sağlanacaktır. Mücevherat KDV oranı %0'dır lüks yatlara verilen yakıt ÖTV'si en alt seviyededir fakat ekmekten, ilaçtan KDV alınmaktadır. Otoyola köprülere alım garantisi veriyorsak, tarıma da %100 alım garantisi vereceğiz. Çiftçi alamıyor, yem pahalı, çiftçi ekemiyor, tohum pahalı ve çiftçi süremiyor, mazot pahalı çiftçimiz ürettiğinden kazanamıyor.

HABERİN SONU GAZETESİ
haberinsonu.com
HÜSEYİN AKGÜN ”Tarım girdi fiyatları çiftçimizin belini kırmaktadır.”
ilaçtan KDV alınmaktadır

Tarım girdi fiyatları çiftçimizin belini kırmaktadır bu girdi maliyetlerinin en aza indirilmesi sağlanacaktır. Mücevherat KDV oranı %0’dır lüks yatlara verilen yakıt ÖTV’si en alt seviyededir fakat ekmekten, ilaçtan KDV alınmaktadır. Otoyola köprülere alım garantisi veriyorsak, tarıma da %100 alım garantisi vereceğiz. Çiftçi alamıyor, yem pahalı, çiftçi ekemiyor, tohum pahalı ve çiftçi süremiyor, mazot pahalı çiftçimiz ürettiğinden kazanamıyor.

Tarım girdileri mazot gübre ilaç, alet edevat gibi çiftçimize destek verilerek tedarikleri sağlanacaktır. Bu planlama ve desteklerle hem üretici hem de tüketici mutlu olacaktır” diye konuştu.

One thought on “TDP’li Akgün Tokat’ta”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir