Tokat Vali Yardımcısı Remzi Oğuz YılmazTokat Vali Yardımcısı Remzi Oğuz Yılmaz

YUSUF ÖZER’İN ÖZEL HABERİ

Adana İl özel idaresi genel sekteri iken birçok başarılı işlere imza atan TOKAT Vali Yardımcısı Remzi Oğuz Yılmaz, şu günlerde memleketi olan Adana’dan Milletvekili adayı olmaya hazırlanıyor.

Adana’da görevli olduğu dönemlerde başarılı işlerde imzası var.

Adana il özel idaresi eski genel sekteri dönemlerinde, Adana halkının gönüllerinde yer alan şuan ki TOKAT Vali Yardımcısı Remzi Oğuz Yılmaz

Adanalı hemşerileri Yılmaz’a Büyük destek veriyor. TBMM’de görmek istiyorlar.

Adana’nın sorunlarını çok iyi biliyor. Milletvekili seçildiği dönemde Adana için projelerin hemşerilerinin yüzünü güldüreceğine inanıyor

Adana’nın Sorunları büyümüş olan Mega Şehir Adana sahipsiz Adana’ya Millet vekil seçilmesi sorunlarını çözmek,  Adana’nın Adana’da her alanda görev yapa Adananın kalkınmasında elini taşın altına koymaktan çekinmeyen kendisini göreve Adamaya niyetli olduğunu, tam bir Adana sevdalısı olan Remzi Oğuz Yılmaz Adana sevdalısı, Yılmazı Adana Halkı bizlerde meclis görmek istiyor, başarılar diliyoruz.

Remzi Oğuz Yılmaz Kimdir?

1970 yılında Kozan’ da doğan Remzi Oğuz YILMAZ; ilk, orta ve lise öğrenimini Kozan’ da tamamladı. 1991 yılında İstanbul’ da Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Akabinde Cerrahpaşa Adli Tıp Enstitüsü’ n de yüksek lisansa başladı. 1991 yılında İstanbul Barosu’ nda başladığı avukatlık stajını, 1992 yılında Adana Barosu’ n da tamamladı. Aynı yıl İçişleri Bakanlığı’nca Mersin Valiliği’ne atanarak kaymakamlık mesleğine adım attı. 1993-1994 yıllarında İngiltere’ de kaldı ve yabancı dil eğitimi aldı.

Tokat Vali Yardımcısı Remzi Oğuz Yılmaz

Adana’nın Sorunları büyümüş olan Mega Şehir Adana sahipsiz Adana’ya Millet vekil seçilmesi sorunlarını çözmek,  Adana'nın Adana’da her alanda görev yapa Adananın kalkınmasında elini taşın altına koymaktan çekinmeyen kendisini göreve Adamaya niyetli olduğunu, tam bir Adana sevdalısı olan Remzi Oğuz Yılmaz Adana sevdalısı, Yılmazı Adana Halkı bizlerde meclis görmek istiyor, başarılar diliyoruz.

HABERİN SONU 
haberinsonu.com
Tokat Vali Yardımcısı Remzi Oğuz Yılmaz
1999 yılında Oğuzeli Kaymakamı olarak görev yaparken Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) ‘n de ikinci yüksek lisansını da yaparak ‘Kamu Yönetimi Uzmanı’ unvanını aldı.

Hatay ilinin Altınözü ve Hassa ilçelerinde kaymakam vekili olarak göreve başlayan Vali Yardımcısı YILMAZ sırasıyla; Bursa – Büyükorhan, Malatya – Kuluncak, Gaziantep – Oğuzeli, Antalya – Korkuteli ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptıktan sonra Adana İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcılığı ile Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu Genel Sekreterliği görevlerinde de bulunmuştur. İçişleri Bakanlığı bünyesinde sürdürdüğü Hukuk Müşavirliği görevinden sonra en son Diyarbakır Vali Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 14.07.2020 tarihli 2020/362 sayılı Atama Kararnamesi ile Vali Yardımcısı olarak 12.08.2020 tarihinde ilimizdeki görevine başlamıştır.

Evli iki çocuk babası olan Vali Yardımcısı Remzi Oğuz YILMAZ iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
Bağlantıyı kopyala