ÜNİVERSİTELERE YÖNELİK ALINMASI GEREKEN GÜVENLİK TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Yeni eğitim-öğretim yılında üniversite öğrencilerinin huzurlu ve güvenli bir ortamda öğrenim görmelerini sağlamak hususunda alınması gereken güvenlik tedbirleri, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında düzenlenen toplantıda ele alındı.

Makam toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Serkan Tokgöz ile ilgili diğer yetkililer katıldı.

Toplantıda kısa bir açıklamada bulunan Vali Demirtaş, Adana’nın köklü eğitim yapısıyla ülkemizin önde gelen şehirlerinden biri olduğunu belirterek “Bilim yuvası olan üniversitelerimizde, güvenlik açısından da hiçbir sorun yaşanmaması için her yıl olduğu gibi bu yılda gerekli çalışmaları yaptık. Öğrencilerimiz inşallah eğitim süreçlerini sorunsuz bir şekilde bitirecekler. Tüm öğrencilerimize ve akademisyenlerimize yeni akademik yılda başarılar diliyorum.” dedi.

Üniversite öğrencilerinin öğrenimlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeleri amacıyla alınacak güvenlik tedbirlerinin değerlendirildiği toplantı, görüş ve önerilerin dile getirilmesinin ardından sona erdi.

HABER UĞURTAN TEMUR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir