VALİ DEMİRTAŞ, EN ÇOK ATIK TOPLAYAN OKULLARIN YÖNETİCİLERİ İLE RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİNİ VERDİ

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce, “5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Okullararası Atık Toplama Yarışması”nda en çok atık toplayan okul yöneticileri ile “Hayalindeki Çevreyi Koru” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali Mahmut Demirtaş tarafından verildi.

24 Bin Tona Yakın Atık Toplandı

Vali Demirtaş, Valilik Makamı’nda gerçekleştirilen ödül töreninde, 12 bin 925 kg. atıkla birinci olan  Saniye Hüsamettin Özaltın Ortaokulu,  5 bin 620 kg. atıkla ikinci olan Şehit İsmail Demir Ortaokulu ve 5 bin 208 kg. atıkla üçüncü olan Toros İlkokulu yöneticileri ile  “Hayalindeki Çevreyi Koru” konulu resim yarışmasında dereceye giren Recep Birsin Özen Ortaokulu Öğrencisi Merve Alara Kurt, Kasım Sacide Ener Ortaokulu Öğrencisi Azra Uruk ve Sadıka Sabancı Ortaokulu Öğrencisi  Ebrar Yersiz’i tebrik etti ve ödüllerini verdi.

7.jpg

Vali Demirtaş, “Doğa ve Çevrenin Korunması Yolundaki Tüm Çalışmaların Destekçisiyiz”

Valilik Makamı’nda gerçekleştirilen ödül töreni, Vali Mahmut Demirtaş’ın hayli önemli bulduğunu belirttiği bu tür etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etmesinin ardından, doğanın ve çevrenin korunması konusundaki tüm çalışmaların destekçisi olduklarını vurgulaması ve hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.

5.jpg

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir