Vali Mahmut Demirtaş’ın Yerel Medya Güç Birliği Platformu’na
destek sözü vermesine karşılık yine AYRIMCILIK yapıldı..

“Vali Demirtaş’a rağmen yerel basına ayrımcılık”

ADANA- Yerel Medya Güç Birliği Platformu Yönetim Kurul tarafından yapılan açıklamada, “3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali” ile ilgili organizasyon yetkililerinin haber bülteni gönderip yayın talebinde bulunduğunu, ancak ilan desteği söz konusu olduğunda ayrımcılık yapıldığı kaydedildi.

Koordinasyon Kurulu’nun tanıtım ilanlarını günlük gazetelere vererek, diğer gazeteler ile internet medyasını YOK saymaları tepki gördü.
Bünyesinde 44 gazete ile 22 internet haber portalı


Vali Mahmut Demirtaş başkanlığındaki “3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali” Koordinasyon Kurulu’nun tanıtım ilanlarını günlük gazetelere vererek, diğer gazeteler ile internet medyasını YOK saymaları tepki gördü. Bünyesinde 44 gazete ile 22 internet haber portalı bulunan Yerel Medya Güç Birliği Platformu’nun Başkanı K.Yalçın Göl, “Adana’da yapılan ve kentimize katkı yapması beklenen bir organizasyonda ayrımcılık yapılması düşündürücüdür. Yerel medyayı hiçe sayan festival yetkililerini kınıyoruz. Platform yönetimi olarak karar aldık. 3. Uluslararası Adana Lezzet Festival ile ilgili basın kuruluşları arasında ayrımcılık yapan, her türlü reklam harcamasını gerçekleştirdikleri halde, yerel medyayı yok sayan 3.Uluslararası Adana Lezzet Festivali il ilgili bültenler yayınlanmayacaktır. Kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi olan yerel medya kuruluşlarını kullanmak hiç kimsenin haddi değildir.

Platform yönetimi olarak karar aldık.
Yerel medyayı hiçe sayan festival yetkililerini kınıyoruz.

Platform üyelerimizin hakları teslim edilinceye kadar 3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali bültenleri ile haberlerine yer verilmeyecektir. Adana için her konuda her zaman duyarlı olan Adana Valisinin bu konuda da gerekli duyarlılığı göstereceğine inancımız tamdır” dedi.

toplumu her konuda bilgilendirme, aydınlatma ve kamuoyu oluşturma gibi görevlerinin çok büyük önem arz ettiğini dile getiren Adana Ticaret
Halkın gözü ve kulağı olan gazeteler ve internet haberciliğidir.

Yerel Medya Güç Birliği Platformu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir