ZAMAN YÖNETİMİ ÜZERİNE İLGİNÇ BİR ÖRNEKLEM;

HIZLI OKUMA MUCİZESİ

ZAMANIM YETMİYOR.YETİŞTİREMİYORUM.OKUDUKLARIMI ANLAYAMIYORUM.OKUDUKLARIMI AKLIMDA TUTAMIYORUM.SINAVLARDA SÜREM YETMİYOR.

BU VE BUNA BENZER BİRÇOK ŞİKAYET MEVCUT.

PEKİ,DESEK Kİ BUNLARI KÖKTEN HALLEDECEK BİR SİSTEM VAR .NE DERSİNİZ?

TEKNOKAPİTALİST ÇAĞDA,GLOBALLEŞEN DÜNYADA SANİYEDE YEDİ FARKLI BİLGİNİN ÜRETİLDİĞİ DEVASA DÜNYADA HERGÜN BİLGİ BOMBARDIMINA TUTULUYORUZ.

KİTAPLAR,SINAVLAR,AKADEMİK OKUMALAR,PDFLER,MAİLLER… HER YERDE BİLGİ.

F.BACON,BİLGİ GÜÇTÜR DER.GÜÇ KİMDEYSE GÜÇLÜ OLAN DA ODUR.BİLGİYE ULAŞMA YOLUNDA ZAMANI KULLANMAK HAKİKATEN ZOR BİR İŞ.VE HATTA KÜLFETLİ BİR İŞ.AMA TEK ÇÖZÜM;ZAMAN YÖNETİMİ.

ZAMAN MI BİZİ YÖNETİR YOKSA BİZ Mİ ZAMANI YÖNETİRİZ?

PARADİGMASI BİZİ ALTERNATİF OLARAK ZAMANI YÖNETMEMİZ GEREKTİĞİNİ BİZE VURGULAR.BU BAĞLAMDA YÖNETİM İÇİN ELİMİZDEKİ MEVCUT BİLİMSEL VERİLER ASLINDA BU PARADİGMİK PROBLEMİN ÇÖZÜMÜNÜN MÜMKÜN OLABİLCEĞİNİ ANLATIR.AMA NASIL?

ÇOK BASİT.ANLAYARAK HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ EĞİTİMLERİ İLE ASLINDA BU MÜMKÜN.

VE HATTA ORTALMA DÖRT GÜNDE OKUMA HIZINIZI ANLAMA İLE PARALEL OLABİLECEK ŞEKİLDE EN AZ İKİ KATINA ÇIKARMAK MÜMKÜN.

VİCUDUMUZUN HANGİ ORGANI OLURSA OLSUN YETERKİ KASLARDAN OLUŞSUN;O KASLAR GELİŞTİRİLDİĞİ ZAMAN O ORGAN DA GELİŞİR.AYNEN BÖYLE DE HERBİR GÖZÜMÜZDE ALTI TANE KAS VAR.BU KASLAR YANAL VE DİKEY ŞEKİLDE ÖZEL TEKNİKLERLE GELİŞTİRİLDİĞİNDE GÖZLER DE GELİŞİR.VE ARTIK BİR SÜRE SONRA KELİME KELİME OKUMAK YERİNE  KELİME GRUPLARINI TEK KELİME GİBİ GÖRÜR VE OKURUZ.AKABİNDE BEYNİMİZİN SAĞ VE SOL LOBLARINI AYNI ANDA OKUMANIN İÇİNE KATARSAK HEM HIZLI OKURUZ HEM DE HIZLI ANLARIZ.

İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SIRASINDA ORTAYA ÇIKAN VE DAHA SONRA SEKSENLİ YILLARDA TÜRKİYE’YE DE GELEN BU BİLİMSEL VE PSİKOLOJİK TABANLI EĞİTİMLE ARTIK İNSANLAR ON SAATTE OKUYABİLDİKLERİ BİR KİTABI ORTALAMA İKİ SAATTE OKUR HALE GELEBİLİYOR BU SİSTEMLE.SINAVLARDA EN AZ 30 DAKİKA FAZLADAN ZAMAN KAZANABİLİYOR.

ANLAYARAK HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ İLE ARTIK VANLI ÖĞRENCİ VE OKUYUCULAR DAHA ŞANSLI.TYT VE AYT GİBİ SINAVLARDA ZAMANLA YARIŞAN ÖĞRENCİLER,ARTIK KIRK SORULUK BİR TYT TÜRKÇE TESTİNİ 30 DAKİKADA ÇÖZEBİLİYOR.

ÖĞRENCİLER HEM HIZLI OKUYOR HEM DE ANLIYOR.KISA SÜRE İÇERİSİNDE TÜM VAN HALKINA BU PROJE ANLATILACAK.VE HERKES ARTIK PROFESYONEL BİRER OKUYUCU OLACAK.

HIDIR AKTAŞ

KİŞİSEL GELİŞİM VE HIZLI OKUMA UZMANI-SOSYOLOG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir