Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

Wuhan’da 10 günde inşa edilen hastane hizmete girdi

Yeni koronavirüsü salgınıyla mücadele kapsamında Wuhan’da, yaklaşık 10 gün önce inşasına başlanan prefabrik hastane bugün hastaları kabul etmeye başladı.

Huoshenshan adlı hastanedeki tedavi çalışmalarını, Çin Halk Kurtuluş Ordusu bünyesinde çalışan bin 400 sağlık personeli yürütecek.

Bin yatak kapasitesine sahip hastane; yoğun bakım üniteleri, ağır ve hafif semptomlara sahip hastalar için tedavi bölümleri, enfeksiyon kontrolü ve testi bölümleri ile özel tedavi ve radyoloji servislerinden oluşuyor.

Yeni koronavirüsü salgınından en ağır şekilde etkilenen Wuhan kentinde, bin yataklı Huoshenshan hastanesi ve bin 500 yataklı Leishenshan hastanesinin inşasına 23 Ocak’ta başlandı. 7 binden fazla işçinin 10 günlük çabaları sonucunda ilk önce Huoshenshan hastanesinin inşası tamamlandı. Yüzde 65’i tamamlanan Leishenshan hastanesinin ise yatak kapasitesi bin 600’e çıkarıldı. Hastanenin 5 Şubat’ta hizmete girmesi bekleniyor.

GAMZE DÜRMEZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir