Evlerine misafir gelince utanıyorlar
YAĞMUR YAĞMASIN DİYE DUA EDİYORLAR

Burhan Demircioğlu
Kadirli / UHA
  – Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde engelli ve hasta olan karı-koca, tek katlı kırık dökük evde yağmur yağmasın diye dua ediyorlar.

Evlerine misafir gelince utanıyorlar

Şehit Mustafa Yağız Mahallesi 535 sokakta eşiyle birlikte ikamet eden ve 16 yıldır psikolojik tedavi gören 52 yaşındaki Nezaket Özge ”  Psikolojik rahatsızım,hiç bir şeye aklım ermiyor.Evime hiç bakamıyorum.Evime  misafir gelince utanıyorum o yüzden misafir gelsin istemiyorum.

Evlerine misafir gelince utanıyorlar
Evlerine misafir gelince utanıyorlar
Akrabalarım evim pis diye evime gelmiyor.”dedi

Eşinin 16 yıldır rahatsız olduğunu anlatan Mehmet Özge ( 59) ise ” Ben eşime bakmakla mükellefim.1500 TL engelli maaşı alıyoruz oda yetmiyor.Komşuların yardımıyla geçiniyoruz. İşsizim ve hastayım.Astım,psikolojik rahatsızlık,tansiyon ve şeker hastalığım var.” dedi

Akrabalarım evim pis diye evime gelmiyor.
YAĞMUR YAĞMASIN DİYE DUA EDİYORLAR

Her yağmur yağdığında evlerinin çatısının aktığını söyleyen Mehmet Özge ” yağmur yağmasın diye dua ediyoruz çünkü evimizin her yeri akıyor, akmayan yeri yok eşyalarımız ıslanıyor”diye konuştu.

Evde yemek ve temizlik yapamayan Özge ailesi, komşularının yardımı ile hayatlarını sürdürmeye çalıştıklarını ifade ederek, hayırseverlerden yardım beklediklerini belirtiler.

Evlerine misafir gelmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir