Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

KAMUOYUNA VE BASINA DUYURULUR…

20.01.2020 tarihinde Mezopotamya Ajansında çıkan haberle ilgili ve 31.01.2020 tarihinde Mardin HDP Milletvekili Tuma Çelik’in TBMM’ye sunduğu soru önergesinde geçen asılsız iddialara ilişkin kamuoyu açıklamasıdır.

. Konuya Ak Partili ve HDP’li meclis üyeleri bizzat şahit olmuştur.
Yaşanan bu olay sebebiyle; durdurma işleminden sonra söz konusu şahıs defalarca belediyeye gelerek tehdit ve şantaj yoluyla yasal olmayan iş ve işlemlerini yürütmeye çalışmış, her defasında olumsuz

AÇIKLAMA :

04.09.2019 tarihinde Artuklu Belediyesi İmar Müdürlüğü kaçak ekibinin rutin kontrolleri sırasında Yenişehir Mahallesi Elif Ana 3 Armoni Sitesi A / Blok giriş katında bir inşaat çalışması olduğu gözlemlenmiştir. Söz konusu adreste H.B. isimli şahıs ve yanındakiler ile yukarıda verilen adreste yer alan taşınmazda binanın ortak alanı olarak geçen “sığınak” diye tabir edilen alanın perde duvar ve kolonlarında yıkım yaptığı, mevcut yerde işgalci konumda olduğu, yapılan inşaat nedeniyle binanın statiğine zarar verdiği, ayrıca çekme payı içindeki alana tadilat yaptığı tespit edilerek ilgili birim tarafından şerit çekilerek inşaat durdurulmuştur.

            Yaşanan bu olay sebebiyle; durdurma işleminden sonra söz konusu şahıs defalarca belediyeye gelerek tehdit ve şantaj yoluyla yasal olmayan iş ve işlemlerini yürütmeye çalışmış, her defasında olumsuz yanıt alınca son olarak 04.12.2019 günü Belediyemizde Meclis görüşmeleri devam ederken bir arbede çıkarmıştır. Konuya Ak Partili ve HDP’li meclis üyeleri bizzat şahit olmuştur.

            Kaçak yapıyla ilgili ilçe belediyemiz tarafından ne bir tadilat ruhsatı, ne de iş yeri açma ruhsatı verilmiştir. Hukuki süreç devam etmekte olup, işlemler ve yazışmalar tamamlandığında yıkım ve mühürleme işlemi yapılacaktır. Her ne kadar asılsız iddialar ile bu işlem yapılmaya ve baskı kurmaya çalışılsa da buna katiyen müsaade edilmeyecektir.

            Gerek 20.01.2020 tarihinde Mezopotamya Ajansında çıkan haberle ilgili, gerek ismi geçen şahıslarla ilgili Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına 2020/881 Soruşturma Nolu dosya ile suç duyurusunda bulunulmuştur.

BELGELER :

Kurum kayıtlarımız, Cumhuriyet Başsavcılığının 2020/881 Soruşturma Sayılı dosyası, işlem sırasında çekilen fotoğraflar vs.

Artuklu Belediye Başkanlığından Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir