Çar. Mar 22nd, 2023
Yalancının Resmi’ Seyirciden tam not aldı

‘Yalancının Resmi’ Seyirciden tam not aldı

Mehmet Baydur’un yazıp, İhsan Ustaoğlu’nun hem yönettiği hem de oyuncu Berrin Yüzeroğlu’yla birlikte sahneyi paylaştığı, ‘Yalancının Resmi’ adlı tiyatro oyunu, Adana’da ki ilk performansında izleyicilerden tam not aldı.

Reverans Sanat’tan Mehmet Baydur’un yazdığı, ‘Yalancının Resmi’ adlı oyun, 03 Nisan’da Adana’da ki ilk gösterimini gerçekleştirdi. Sergilenen oyunun ramazan ayına denk gelmesine rağmen ilgi bir hayli fazlaydı.

Yalancının Resmi’nde; eski gemici olan bir polisin, parkta karşılaştığı bir kadına hayat hikayesini anlatmasıyla başlıyor. Oyun, bir kadın ve bir erkek, iki yalnız insanın yalnızlığını paylaşmaya başlaması sonrasında da yalan ve gerçeğin hallüsyonalist zigzaglığıyla devam ediyor.

Oyunda, Nazım Hikmet, Albert Einstein, Edith Piaf, Pablo Picaso, Yuri Gagarin ve daha bir çok dahi-sanatçılar, söylenen yalanlara alet edilerek, izleyicilere keyifli dakikalar yaşatılıyor. da ki her iki oyuncu; Berrin Yüzeroğlu ve İsmail Ustaoğlu’nun sergiledikleri oyunculuk yetenekleri de takdire şayandı.

Oyunun yönetmenliğini de üstlenen İhsan Ustaoğlu’nun, oyuncu Berrin Yüzeroğlu’yla birlikte gerçekleştirdikleri performans, oyun bitiminde seyirciler tarafından alkışlanarak ödüllendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir