Şair ve Yazar Serap KAYPAK ile kısa söyleyişimiz’de nereden gelip nereye giden mavi hayatı kısacak bahsetmek istedik başarıyı yakalayan yşair ve yazarımızdır.

KISACA KENDİNİZİ TANITIRMISINIZ

Ben Serap Kaypak 1968 Antakyalıyım sadece doğum yerim Antakya aslen Osmaniye’nin KAYPAK köyündenim baba memleketim ve soy ismimden gurur duyuyorum.

Lise mezunuyum hatta liseyi dışarıdan bitirerek diplomayı aldım. Pek okuma sevdalısı değildim ve okumak istemedim başarısızlığımdan’mı hayır. Üstesinden sonra her şeyi yapa birsin.
Ben evliliği tercih ettim anaç ruhu dişilik bende daha baskındı evi dişi kuş yapar empozesi vardı ve evlilikle ilgili hayallerim fakat evlilikte de başarısızdım baktım tek taraflı fedakarlık ve idare olmuyor olamazda iki evladımla beraber yaşıyorum.

Ben olaylara kadın erkek gözüyle değilde insan gözüyle bakıyorum ki kitaplarımızda bu mesajı vermek istemişimdir. Ve eğitim şart diyorum.

KİTAP HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ?

Kitaplarım öykü ve şiirlerden oluşuyor inceleme ve denemelerle devam ediyor. Yöresel dil kullanmışımdır. Biraz hayal gücü biraz çevredeki gözlemlerim birazda yaşanmışlık ve anılardan oluşuyor.
Feminist ruhum ön planda vede dünya kadınlarının ayağı altındadır diyorum.
Serap KAYPAK YAZAR:

İKİNCİ KİTABIMIN konusu, dünya toplumunda kadınların zayıf gözüyle bakılması ikinci plana atılması hatta hiçe sayılması değersiz olmasını var sayılıyor.Bende kadınlar istedikten sonra her şeyi yapabilirliği savundum.
Ailenin evlâd yetiştirmede büyük rolü olduğunu baskıların çocuk ruhunda derin izler bırakacağını özellikle kız çocuklarının yada erişkin kadınların birer cinsel obje olarak bakılmasının yanlış olduğunu öykü ve inceleme yazılarımla aralarına şiirler serpiştirerek uyarladım.
Sizler çok ilgin bir hayat hikayesinden bahsettik kitablarını okuduğunuzda çok altı çizilmiş adeta sizlerden kesitler alınmışcasına olduğunu fark edeceksiniz, kitapları girdap gibi veya bermuda üçgeni gibi içine alacak ve okur iken sayfalar içinde kaybolacaksınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir