Vücut Geliştirme ve Fitness antrenörü Nihat Söyler, milli takıma sporcu kazandırıyor…

Yetenek avcısı plaket zengini

Atletic Conan Vücut Geliştirme ve Fitness Spor Kulübü Başkanı ve Uluslar arası Hakem Nihat Söyler, 42 yıllık spor hayatında bir çok önemli başarıya imza attı. Adeta ‘Yetenek Avcısı’ olan Söyler, milli takıma birbirinden başarılı sporcu kazandırdı.

Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu’nda 3 dönem yönetim kurulu üyeliği de yapan Söyler, Milli takım antrenörlüğü’nün yanı sıra Adana’da 15 yıl boyunca İl Temsilciliği görevlerinde bulundu.

Adana’da ilk kez bu spora yönelik olarak; 1985 yılında Atletic Conan Vücut Geliştirme ve Fitness Spor Kulübü’nü kuran Nihat Söyler, milli takıma 50’ye yakın sporcu kazandırdı.

Söyler; “Sporla dolu bir hayatım var. Neredeyse günümün tamamı sporla iç içe geçiyor. Bu günlere kolay gelmedim. Ailem de benim sportif çabalarıma destek oluyor. Bir anlamda aile boyu sporcuyuz. Eşim Kadiriye Söyler Türkiye Bilek Güreş Şampiyonu olurken, iki kardeşim Kazım ve Sinan Söyler de vücut geliştirmede milli takım formasıyla bir çok başarıya imza attılar. 42 yıllık spor hayatımda aldığım madalya ve plaketlerin sayısı 50’yi buldu. Türk sporuna kazandırdığım sporcuların sayısı da bir o kadar fazla. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve spora yönlenmeleri için elimden geldiğince çaba sarfediyorum. Bu çalışmalarımın toplumda değer bulduğunu görmek beni daha çok teşvik ediyor” dedi.

HABER YUSUF ASLAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir