VALİ SÜLEYMAN ELBAN’IN ‘‘TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 176. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE 8-14 NİSAN POLİS HAFTASI’’ KUTLAMA MESAJI
VALİ SÜLEYMAN ELBAN’IN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

         Türk milletinin gururla ve şerefle taşıdığı bir unvan olan gazilik, savaş alanlarında kazanılmış rütbelerin en büyüğü olan şehitlikten sonraki rütbedir.

         Gazilik; vatanın istiklâl ve istikbali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmamanın, faziletli bir duruşun, kahramanlığın, cesaretin nişanesidir.

         Yüreklerindeki vatan, bayrak ve millet aşkıyla tarihe destan yazan gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır. Emsali olmayan bir fedakârlıkla hainlere göz açtırmayan, canlarından vazgeçmeyi göze alan gazilerimizle ne kadar iftihar etsek azdır.

         Tarihimiz; vatanı, bayrağı ve milleti uğruna gözünü kırpmadan canını ortaya koyan şehit ve gazilerimizin imanla yoğrulmuş cesaretleri neticesinde kazanılmış şanlı zaferlerle doludur.

         Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kore’de, Kıbrıs’ta, 15 Temmuz’da ve bugün de birlik ve bütünlüğümüze kasteden bölücü teröre karşı kararlılıkla sürdürdüğümüz mücadelede şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Vatanımızın semalarında al bayrağımız dalgalanıyorsa buna vesile olan kıymetli şehitlerimiz ve gazilerimizdir.

         Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimiz ve şehitlik mertebesine ulaşmış tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkür, onların bizlere emaneti olan bu cennet vatanı korumak, milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkmak ve güçlü Türkiye yolunda emin adımlarla ilerlemektir.

         Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor; kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e İstiklâl mücadelesindeki önderliğinden dolayı “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” unvanının verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

İLGİNİZİ ÇEKECEK HABERLER

KKTC Başbakanı Ersan Saner’den Vali Elba’a Ziyaret

Baro Başkanı Gökayaz Ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Elban’ı Ziyaret Etti

Vali Elban Polis Uygulama Noktasında

Adana Valisi Elban’dan Bayram Ziyaretleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir