Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 104

AB Bilgi Merkezleri, AB-Türkiye İlişkilerini Tartışmak Üzere Ankara’da Buluşuyor

“Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağının Desteklenmesi” Projesinin 2020 açılış etkinliği AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sn. Christian Berger ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Sn. M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun katılımlarıyla Ankara’da gerçekleştirilecek.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi Kıdemli Dış Politika Analisti Aslı Aydıntaşbaş ve ODTÜ Avrupa Çalışmaları EABD Başkanı Doç. Dr. Özgehan Şenyuva’nın panelist olarak yer aldığı ve moderatörlüğünü Nilgün Arısan Eralp’in yapacağı AB-Türkiye ilişkilerinin geleceği üzerine tartışılacak olan panel, günün öne çıkan etkinliği olacak. Gerçekleşecek olan bu panel, AB-Türkiye ilişkileri için yeni bir söylemin ileriye dönük bir bakış açısıyla geliştirilmesini amaçlamaktadır.

Etkinlik, küresel zorluklar karşısında AB-Türkiye ilişkilerinin tartışılacağı bir forum oluşturmanın yanı sıra katılımcılar arasında ağ oluşturulması yoluyla olası yeni işbirlikler için de yeni imkanlar sunuyor.

23 yaşında olan AB Bilgi Merkezleri girişimi, Avrupa Birliği’nin Türkiye’de AB’yi daha iyi tanıtmayı amaçlayan kamu diplomasisi stratejisinin bir parçasıdır.

Tarih/Saat: 18 Şubat 2020, 10:30

Yer:             TOBB İkiz Kuleler, Kabul Salonu

Adres:        Dumlupınar Blv. No: 252 Eskişehir Yolu 9.km Ankara

Özetle AB Bilgi Merkezleri Ağı

  • Ağ, AB-Türkiye ilişkilerini yerel gündemde tutmak ve temel Türk ortaklarını ve kamuoyunu konuyla ilgili gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.
  • Bilgi Merkezleri Ağı, AB politikaları, Türkiye’nin AB’ye katılım süreci, AB tarafından desteklenen projeler ve AB’nin Türkiye’de yaptığı çalışmalar hakkında yerelde kamuoyunun bilgi ihtiyacını karşılamaktadır.
  • Özetle Ağ, ülkenin dört bir köşesindeki yurttaşlarla bağlantı kurulmasında Avrupa Birliği’ne yardımcı olur.
  • Türkiye genelinde Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Şanlıurfa, Sivas, Trabzon ve Van’da olmak üzere 20 Bilgi Merkezi bulunmaktadır.
  • Proje, tamamıyla Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte ve TOBB, Sanayi/Ticaret Odaları, İktisadi Kalkınma Vakfı (IKV) ve Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ESIAD) ortaklığında uygulanmaktadır.
  • Türkiye ve Avrupa Birliği’nin ortak ilgi alanları olan kültür, ekonomi, bilim ve iklim gibi konuları vurgulayan Ağ, yürüttüğü birçok görünürlük faaliyeti ile  AB’yi Türk kamuoyuna yaklaştırmayı amaçlamaktadır.
  • En yakınınızdaki AB Bilgi Merkezi’ni bulun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir