Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 104

AB, Cezaevleri Personelinin Eğitim Standardlarının Yükseltilmesini Destekliyor
28/01/2020
Cezaevi personeline yönelik iyi hazırlanmış standart bir eğitim sisteminin kurulmasını amaçlayan, AB tarafından mali olarak desteklenen projenin açılışı, 29 Ocak günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Törene Adalet Bakanı Sn. Abdülhamit Gül, Finlandiya Ceza Yaptırımlar Kurumu Genel Direktörü Sn. Arto Kujala, Finlandiya Büyükelçi Yardımcısı Sn. Pirjo Valinoro ile AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Sn. Eleftheria Pertzinidou katılacaklar.

Mevcut durum nedir?
Türkiye’de 425 cezaevi ve 143 denetimli serbestlik bürosu bulunmaktadır. Bu cezaevleri ve denetimli serbestlik bürolarında toplam 66.000 personel istihdam edilmektedir. Tüm personele yönelik hizmet öncesi ve hizmet içi eğitimler Ankara, İstanbul, Erzurum, Kahramanmaraş ve Denizli’deki 5 farklı eğitim merkezinde sunulmaktadır. İstihdam edilen personel sayısında ve bu personelin eğitim ihtiyacındaki artış, Türkiye’deki cezaevi personelinin tutuklu ve hükümlülere yönelik yüksek standartlarda hizmet vermelerini sağlamak üzere eğitim sisteminin iyileştirilmesini gerekli kılmıştır.

Proje neleri kapsamaktadır?
Cezaevi personeli eğitim merkezlerinin, personelin mahkûmlara yönelik davranışlarının iyileştirilmesinde hayati bir rol oynadığı evrensel olarak kabul görmektedir.

AB’nin 2 milyon Avro katkı sağladığı proje çerçevesinde, Türkiye’de 5 Ceza İnfaz Kurumu Personel Eğitim Merkezinin tamamında aynı kalitede eğitim verilmesini sağlamak amacıyla iyi yapılandırılmış standart bir eğitim sistemi oluşturulacaktır. Ayrıca kaliteli eğitmen/öğretim görevlilerinin sağlanması amacıyla eğitim merkezlerinde insan kaynakları yönetim sistemi geliştirilecektir.

Eşleştirme modelinin izleneceği proje, Finlandiya Cezai Müeyyideler Kurumu ve Estonya Güvenlik Bilimleri Akademisi ile birlikte hayata geçirilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir