Adana Havalimanı'nda bir grup piste inen uçağın önüne çıktı!
Adana Havalanın ‘da da bir garip olay: İnen uçağın önüne atladılar.

Adana Havalimanı’na inen yolcu uçağının önüne çıkan bir grup, güvenlik görevlileri tarafından dağıtıldı. Polis ekiplerinin de mühadele ettiği grupta, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Polis ve güvenlik görevlilerini görüp, kaçmaya çalışan gruptaki bazı kişiler havalimanının farklı noktalarına dağıldı.

Kalabalığı fark eden pilot, uçağı aniden durdurdu. Güvenlik güçleri, gruba müdahale bulundu.

Gruptaki çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Öte yandan havalimanına iniş ve kalkışlar yaklaşık 1 saat 30 dakika boyunca durduruldu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Adana’da polisin operasyon sonucu yakaladığı bir tır dolusu kaçak göçmenin karakola götürüldüğü sırada içlerinden bir grup mültecinin, güvenlik güçlerinden kaçmak isterken tel örgüleri atlayarak Adana Havalimanı’na girdiği anlaşıldı.

Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne bağlı ekiplerin bugün gerçekleştirdiği operasyonda bir tır dolusu kaçak göçmen yakalandı.

Yakalanan göçmenler, Şakirpaşa Polis Karakolu istikametine götürüldüğü sırada polisin elinden kaçan 10-15 mülteci, Uçak Mahallesi’nde tel örgüleri atlayıp Adana Havalimanı’na girerek aprona doğru koşmaya başladı.

Bu sırada iniş yapan özel bir uçağa doğru koşan grup, güvenlik güçlerinin geldiğini görünce ters istikamette kaçmaya başladı.

Havalimanına girerek güvenliği tehlikeye atan kaçak göçmenler, gözaltına alındı.

Yaşanan olay sebebiyle havalimanında uçak seferlerine geçici olarak aksadı.

Olayla ilgili incelemelerin sürdüğü, alana girenlerin uyruklarının araştırıldığı bildirildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA!

Adana Valiliği, Adana Havalimanı pistine girerek trafiği tehlikeye sokan 5 yabancı uyruklu kişinin yakalandığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, havalimanı civarında durumundan şüphelenilen bir tırı durduran polis ekipleri, yurda yasa dışı yollarla girdiği belirlenen yabancı uyruklu 72 kişiyle karşılaştı.

Tırda uyuşturucu araması da yapmak için yabancı uyruklular araçtan indirildi. Bu sırada, yabancı uyruklulardan 5’i Adana Havalimanı’nın duvarından atlayıp koşarak piste ilerledi. Ana pistteki trafiği tehlikeye sokan 5 kişi, ekiplerin müdahalesiyle yakalandı.

Havalimanındaki trafik de yeniden normale döndü. Kaçak göçmenlerden 67’sinin sınır dışı edileceği, piste giren 5 kişi hakkında da adli işlem başlatılacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir