Adana’nın Tek Pop Sanatçısı Dilek Köngeç ile Müziği ve Hayatı Konuştuk.HABERİN SONU www.haberinsonu.com
Adana’nın Tek Pop Sanatçısı Dilek Köngeç ile Müziği ve Hayatı Konuştuk.

Köngeç, “Adana Arebesk Şehir”

NOVACELL AJANS / Adana’nın yertiştirdiği sempatik ve sevilen Pop Müzik sanatçısı Dilek Köngeç ile Müzik, Hayat ve Sanat üzerine, dünü, bu günü ve yarını konuştuk.

Yayın hayatına yeni bir soluk getirecek olan Haberinsonu dijital Gazetesinin konuğu olarak sorularımıza büyük bir samimiyet ve içtenlikle cevap veren sevilen sanatçı Dilek Köngeç 1972 yılında doğduğunu söyleyerek, “Çocukluk yaşlarından beri  müzik aşkını daima içimde hissederken, müziğe başladığımın farkına varmadım” diyerek samimi bir şekilde cevap yerdi.

Müzik aşkını çocukuluğunuzdan beri içinizde hissettiğinizi söylediniz. Tam olara kaç yılında müziğe başladınız?.
Adana’nın Tek Pop Sanatçısı
Müzik aşkını çocukuluğunuzdan beri içinizde hissettiğinizi söylediniz. Tam olara kaç yılında müziğe başladınız?.

KÖNGEÇ: Dediğim gibi müzik benim en büyük tutkum. İktisat eğitimi alırken, bu böyle olmayacak deyip Konservatuar sınavlarına girdim ve kazandım. 1996 Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Musikisi (TSM) Bölümünden mezun oldu. Okul Koroları ve Özel korolara katıldım. Özel müzik dershanesinde  Müzik eğitmenliği yaptım. Daha sonra Ankara’ya yerleştim ve evlendim. Sahne yapmak Adana’da olmuyor. Benim tarzım ve gırtlağım pop müziğe daha uygun. Bunun için Adana’nın tek kadın pop sanatçısı ‘yım.

Bu güne kadar yaptığınız çalışmalardan bahsedermisiniz.

 KÖNGEÇ: 1998’de Ankara Hukuk Barosu Koristliği yapatım. İlk albümümü 2013 yılında yaptım aranjörün Ruhi Birkalı’dı. Aynı zamanda “SEVGİLİ” adlı ilk albümümü çıkarmanın keyfinide yaşadım. Bu arada Albümümü hazırlamada emeği geçen başta söz yazarım, bestekarım Adana’nın saygın ve mütevazi insanlarından Yavuz Tekçi ve Emre Tekin’e yapımcım Özkan Can’a ve müzik yapım şirketi sahibi Ruhi Birkalır’a sonsuz teşekkür ederim. Bana inandılar ve desteklediler.

Adana’nın Tek Pop Sanatçısı Dilek Köngeç ile Müziği ve Hayatı Konuştuk.HABERİN SONU www.haberinsonu.com
Adana’nın Tek Pop Sanatçısı Dilek Köngeç

Bu güne kadar 3 Albüm ve 5 Klip çalışmam oldu. Bu “Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya” benziyor. Adana Arabesk Ruhlu bir şehir.

Birazda ileriye dönük çalışmalarınızdan ve hedeflerinizden konuşalım mı?

KÖNGEÇ: Bu güne kadar bir çok şehirde sahne aldım ve çeşitli ödüllere layık görüldüm. 2013’de Kanal D’de X faktörde yarıştım. İstanbul Beşiktaş SMS stüdyosunda “Kop Gel Sevgili” sonra da “O bir Star Ses Yarışması’nın yapımcısı ve kurucusu Kırkaltı Çağlar Gündoğdu bey ile “Gel Kadınlık Gör’ü yaptık. Mart ayında Star TV’de, Kurucusu ve mimarı Kırkaltı Çağlar Gündoğdu bey olan “O Bir Star Ses Yarışması’nın katılımcılarının tanıtıldığı ve tüm medya ve ünlülerin de katılacağı 13 bölümlük programda yer alacağım. İstanbul’dan Adana’ya geldim burada hayat Korona’dan dolayı durmuş vaziyette. Benim müzik aşkım devam ediyor. Piyasalar bitsede umudumuz bitmedi, bitmeyecek. Yakında Kıbrıs’a gideceğim müzik hayatıma orada devam etmeyi düşünüyorum en azından belli bir süre. Tabi buradan gelecek olan teklifleri ‘de değerlendireceğim.

Dilek Köngeç Adana'nın İlk Pop Kadın Sanatçısı Köngeç ile Müzik, Hayat ve Sanat üzerine, dünü, bu günü ve yarını konuştuk.
Dilek Köngeç Adana’nın İlk Pop Kadın Sanatçısı Köngeç ile Müzik, Hayat ve Sanat üzerine, dünü, bu günü ve yarını konuştuk.
Adana’nın Tek Pop Sanatçısı

En büyük hayalim. Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe ile düet yapmak.

Ülke gündeminden düşmeyen kadına şiddet konusunda ne düşünüyorsunuz?

KÖNGEÇ: Kadına Şiddete Hayır Kampanyasına Boks eldivenlerini giyerek destek olmaya çalıştım. Bana göre erkeklerin büyük çoğunun bu konuda psikoloji tedavi görmesi lazım. Bu işin eğitimi aslında aileden başlar. Bizim aile yapımız erkek çocukların her istediğini yapabileceği yönünde eğilim gösteriyor. Sen erkeksin yaparsın, bu anlayış çocukların bilinç altında giderek büyüyor ve sonuçta bu durumlar ortaya çıkıyor. Cezalar maalesef caydırıcı değil bu da bu tür olayların artmasına sebep oluyor. Erkekler şunu düşünsünler şiddet uyguladıkları kadınlarında hakları var özellikle yaşama hakları.

Adana’nın ilk tek kadın pop sanatçısı olarak  hızlı adımlarla ilerlemeye devam eden Dilek Köngeç’e bu samimi ve sıcak sohbetten dolayı teşekkür ederken, son olarak neler söylersiniz diyoruz?

KÖNGEÇ: Ben de size teşekkür ederim.

Sanatçı olmak sadece şarkı söylemekle olmaz. Günü takip etmek gerekir. Kendini geliştirmek, gelişmelere açık olma, araştırmacı olmak gerekir. Bunlar yaptığınız sürece ilerlemeniz ve başarılı olmanız kaçınılmaz olur. Yeni albümler ve kliplerde görüşmek üzere, bu salgının bitmesi ve her şeyin normale dönmesini diliyorum.

Adananın Tek Pop Sanatçısı Dilek Köngeç

HABER HAKAN AKIN

FOTOĞRAFLAR HULUSİ ÇAĞLIYAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir