ORHAN SÜMER

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Adana’da Devlet Demiryolları’na ait vagon ve lokomotif atölyelerinin taşınması kararına tepki göstererek konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine getirdi.

Orhan Sümer, “Bir şehrin değerleri bu kadar yok sayılamaz” dedi.

ADANA’YI SATA SATA BİTİRECEKLER

Orhan Sümer, “Adana’nın en güzel yerlerinde bulunan kamu arazileri ne yazık ki bir bir satılıyor. Çukobirlik arazisi, 5 Ocak Stadyumunun ne olacağı, Havaalanı arazileri, Şehrin tam merkezinde olan RTÜK arazisi daha önce satışa çıkarılmıştı. İktidarın Cumhuriyetin en güzel kazanımlarını, kamu arazilerini nasıl talan ettiğini üzülerek izliyoruz. Biz yatırım yapılması gerekir, değerlendirilmesi, geliştirilmesi, sahip çıkılması gerekir dedikçe Şehrimizin başka bir değeri satışa çıkartılıyor. İktidar kafaya koymuş sata sata Adana’yı bitirecek. “ dedi.

ŞEHRİN KAZANIMLARI YOK OLUYOR

Orhan Sümer, “Tekel’den Karayollarına bir çok kurum müdürlüğü de kapatılarak başka illere taşınmıştı. Biz her fırsatta Adana yatırım fakiri, 30 Büyükşehir içerisinde en az yatırım alan kent dedikçe İktidar Adana’nın değerlerini satmaya, şehrin içini boşaltmaya devam ediyor. Şimdi de yine Adana’nın en güzel yerinde olan TCDD’nin vagon ve lokomotif atölyelerinin taşınması kararı açıklandı.Bu tavır çok açık gösteriyor ki İktidarın Adana’yı düşündüğü yok.” Dedi.

KURNAZ ŞANTİCİYECİ ANLAYIŞINA GEÇİT YOK

Orhan Sümer, “Cumhuriyet kazanımlarını satma amacında olanları şimdiden uyarıyoruz. Kurnaz Şantiye İşletmecisi anlayışıyla, Şehrimizin en güzel arazilerinin talan edilmesine,  Saray çevrelerine peş keş çekilmesine Adanalılar olarak sessiz kalmayacağız. Satışa çıkarılan yerlerin ne olacağını hep birlikte takip edeceğiz. İktidarın kafasının arkasında ne olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Beton ekonomisinin sonuçlarını hem Türkiye hem Adana çok ağır şekilde ödedi. Artık rant uğruna yapılan işlere vatandaşımızın dayanacak gücü kalmadı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir