ADASOKAĞI “BİR BAŞARI HİKAYESİ”

ADASOKAĞI “BİR BAŞARI HİKAYESİ” BELGESEL FİLMİNİN GALASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Vali Dr. Süleyman Elban, Adasokağı “Bir Başarı Hikayesi” belgesel filminin galasına katıldı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının destekleriyle kurulan ve kurulduğu günden bugüne birçok başarıya imza atan Adasokağı Spor Kulübü’nün başarı öyküsünü konu alan filmin galasına Adana  Milletvekili Tamer Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin,Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Gökhan Sezer, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Etkinlikte bir konuşma gerçekleştiren Vali Elban, “Bugün burada Adasokağı efsanesi için bir araya geldik.

Bu hikaye alkışlanacak bir hikaye. Bu hikaye bir kadın başarı hikayesi. Bu inanmış bir öğretmenin, bu işe destek veren ve inanan birkaç insanın, okulun, destek veren bir velinin hikayesi. Kısacası bu bir klasik Adana hikayesi; çünkü Adana insanı da toprağı gibi verimli olan bir şehir.

Burada neye dokunursanız, neyden bir şey elde etmeye çalışırsanız fazlasıyla gerçekleştiriyorsunuz. Bu şehir birçok başarı öyküsünü barındırıyor ancak bunlardan en özgünüyle bugün karşı karşıyayız. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Adana’mızda benzer birçok hikayenin daha yazılmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir