Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

Seyhan’dan “acil durum” eğitimi

Personel, AFAD yetkililerince bilgilendirildi

Seyhan’da personel bilgilendiriliyor

Son sel felaketinde ve sonrasında kamu, Belediyeler ve vatandaş ile koordineli şekilde çalışmalarıyla zararların en aza indirilmesine ciddi katkı sunan Seyhan Belediyesi, personelinin de afet konusunda bilgilendirilmesi için eğitimlerini sürdürüyor.

Seyhan Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen “Afete hazır birey ve Aile eğitimi” AFAD yetkililerince verildi. Eğitim toplantısında “Deprem” , “Kimyasal tehdit” , “ Nükleer” , “Sel” , “Biyolojik” , “Radyolojik” gibi afet veya saldırılarda neler yapılabileceği anlatıldı. Bu gibi afetlerden veya saldırıların etkilerinden korunmak için yapılabilecekler örneklerle aktarıldı.

AFET SONRASI KOORDİNASYON

AFAD yetkilileri,  Deprem ve sel gibi afetler öncesi alınabilecek önlemleri örneklendirerek anlattı. Ayrıca AFAD Gönüllülük Projesi hakkında da bilgi verildi. Projeyi anlatan AFAD yetkilileri proje ile afet yönetiminin herhangi bir evresinde gönüllü olarak rol almak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin sürece dâhil edilmesi amacıyla; görev alanlarının belirlenmesi, eğitimlerle kapasitelerinin arttırılması ve gönüllülük sistemi içerisindeki performanslarının takip edilmesinin hedeflendiğini kaydetti.

Seyhan Belediyesince gerçekleştirilen bilgilendirme ve eğitim toplantıları değişik konular içeriğiyle devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir