Çar. Mar 22nd, 2023
Adana'da doğalgaz ve akaryakıta her gün gelen zamlar vatandaşı ve sanayiciyi zorlarken, kent ekonomisinin en önemli aktörleri olan ATB,ESOB, ATO, ADASO ve Hacı Sabancı OSB yöneticilerinin yaptıkları veya yapmadıkları sorgulanıyor.

Akaryakıta zam, onlar uyuyor yan!

Adana’da doğalgaz ve akaryakıta her gün gelen zamlar vatandaşı ve sanayiciyi zorlarken, kent ekonomisinin en önemli aktörleri olan ATB,ESOB, ATO, ADASO ve Hacı Sabancı OSB yöneticilerinin yaptıkları veya yapmadıkları sorgulanıyor.

ENERJİ VE AKARYAKIT ZAMLARI NE OLACAK?

Akaryakıt ve enerjiye ekonominin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle kötü bir zamanda Rusya-Ukranya savaşına yakalanan Türkiye’de sanayici, vatandaş ve esnaf daha da kötüleştiğini öne sürdüğü durumdan kurtulmanın yollarını arıyor.

Vatandaş ve esnaf elektrik faturasını ödeyemez doğalgazı kullanamaz hale geldi. Sanayiciler ise yüksek doğalgaz ve Elektrik faturası nedeniyle zorda. İşi nedeniyle aracını kullanmak zorunda kalan esnaf ise dertli. Hal böyleyken, kent ekonomisine yön verdiği öne sürülen kurumların temsilcileri ise sessiz.

Adana Esnaf Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Hacı Sabancı Organize Sayayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütçü ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç’in sıkıntıları dile getirmesi ve çözüm için yeterli siyasi arayışlarda bulunmaması tepki çekiyor.

Kısaca esnaf, vatandaş ve iş insanları zorda, çözüm arayışları raflarda. Çözüm önerilerinizi yorum bölümünden paylaşabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir