İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK, Adana ilimizin “Aladağ-Akören yolu” sorununu meclis gündemine taşımıştı. 01.08.2019 tarihinde 7/15425 esas sayılı yazılı soru önergesini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN tarafından cevaplandırıldığını belirtti.

KONCUK, Aladağ-Akören yolu yapımı devam edecek midir? sorusuna “(Adana-İmamoğlu) Ayrım-Aladağ yolu 57,6 km uzunluğunda olup 37 km’si sathi kaplamalı tek yol seviyesinde tamamlanarak trafiğe açılmıştır.

Aladağ-Akören arası yol yapımı ne zaman bitecektir? Bitimi ile ilgili bir tarih verebilir misiniz? sorusuna ise 

“Kalan kesimde ihale devir işlemleri yapılarak 03.07.2019 tarihinde işi devralan firma ile sözleşme imzalanmıştır. 2019 yılı Yatırım Programına göre işin bitim tarihi 2021 olup çalışmalar program doğrultusunda devam etmekte” olduğunu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı cevabında belirttiklerini ifade etti.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK, “Vatandaşlarımız yolun eski ve kötü olması nedeniyle ulaşımda zorluklar yaşamakta, kaza tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadır. Bunun yanı sıra yolun eski olması ulaşımı aksatırken ticaret, eğitim gibi sosyoekonomik hayatı sekteye uğratmaktadır. 2015’te başlayan yolun bitirilmesi beklenirken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının vaat ettiği gibi yeni tarih olan 2021 yılında bitirileceğini umut ediyorum ve konunun takipçisi olacağım.” dedi.

HABER Halit ERKILINÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir