TÜSİAV Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Duayen Başkanı, STK’lar ın babası Veli SARITOPRAKTÜSİAV Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Duayen Başkanı, STK’lar ın babası Veli SARITOPRAK

ANGİAD 15. Dönem Başkan Adayı Ertuğrul ONAT, ANGİAD seçimlerine sayılı günler kala, Ankara Komşu Restoranda ANGİAD Anılar Gecesi düzenledi. Çok sayıda ANGİAD üyesi İş adamı ve eski ANGİAD Başkanlarının katıldığı gecede duygu dolu anlar yaşandı. Gecenin açılış konuşmasını TÜSİAV Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Duayen Başkanı, STK’lar ın babası Veli SARITOPRAK yaptı.

ANGİAD’ın Kurucusu olan SARITOPRAK yaptığı konuşmada, ANGİAD’ın kuruluş serüvenini anlattı ve şunlar söyledi;
1989 (ASİAD) yılı, DYP Genel Başkanlarından, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlarından, 9. Cumhurbaşkanımız, rahmetli Süleyman Demirel beni çağırdı; “oğlum iş adamlarını, iş kadınlarını, genç iş adamlarını ve müteşebbisleri örgütle. Gelecek katılımcı demokraside, gelecek örgütlü toplumda dedi.”
Ben de, 1989 da ASİAD’ı kurdum. 1991 yılı Kasım ayında ASİAD üyesi olan gençlerden;
Orhan Aktay
Ünal Yüzbaşı
Azmi Özgür
Mustafa Zengin
Dündar Halim Çallı
Alper Kut
Yaşar Tombak
Durmuş Döven
Hakan Karalar’a ANGİAD’ın tüzüğünü verip örgütlenin dedim. Tüzüğü Sanayi Bakanlığında çalışırken tanışmış olduğum iş adamı müteveffa Jack Kamhi’nin oğlu TÜGİAD Başkanı İş adamı Cefi Kamhi’den istedim. Tüzükte yer ismlerini Ankara ile değiştirip, ANGİAD tüzüğüne adapte ettirdim. Böylece ANGİAD’ın Necatibey caddesinden Gaziosmanpaşa’ya uzanan yolculuğu başlamış oldu ve bu günlere gelindi. 15. Başkanını seçecek olan ANGİAD Başkan adaylarına başarılar diliyorum. Kazanan ANGİAD olsun, Ankara İş Dünyası olsun.

ANGİAD 15. Dönem Başkan Adayı Ertuğrul ONAT’dan Anlamlı Gece
ANGİAD 15. Dönem Başkan Adayı Ertuğrul ONAT’dan Anlamlı Gece

SARITOPRAK, ANGİAD da yaşamış olduğu anılarını anlatırken, ANGİAD üyesi İş adamları duygu dolu anlar yaşadı. TÜSİAV Başkanı Veli SARITOPRAK’ a konuşmasının ardından, ANGİAD Anılar Gecesi Plaketi takdim edildi. Plaketini 14. Dönem ANGİAD Başkanı Serhan YILDIZ ve 14. Dönem Başkan Vekili ve 15. Dönem Başkan Adayı Ertuğrul ONAT’ın elinden alan SARITOPRAK teşekkür ederek, salondan ayrıldı.

ANGİAD eski Başkanlarından, Hakan Karalar söz aldı. KARALAR; ANGİAD anılarından söz etti ve iş adamlarına, çevrenize ve Türk ulusuna vereceğiniz çok şeyler var diyerek ANGİAD ve STK’ların önemini ifade etti.

ANGİAD 15. Dönem Başkan adayı Ertuğrul ONAT yaptığı konuşmada ; Güçlü ANGİAD’ı oluşturmak için ilk önce, Zümrüt-ü Anka Kuşunun hikayesinde olduğu gibi, köklerimizi, bu günlere nasıl ulaştığımızı bilmemiz gerekiyor. Bu nedenle de etkinliğimizin adı “ ANGİAD Anılar Gecesi seçtik.”
Kuruluşumuzdan bu güne kurucularımız, başkanlarımız bu yollarda bizden önce yürümüş olan değerli büyüklerimizden anılarını dinledik. Faal üye olan genç arkadaşlarımızla birlikte yaşanmışlıklardan kurulan dostluklardan feyz aldık. Sağlamış olduğumuz birlikteliği katlanan çoşkuyla yaşayacağımız nice etkinliklerde buluşacağımızdan şüphemiz yok. Katılım sağlayan herkese sonsuz teşekkür ederiz. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için çalışmaya devam edeceğiz.

 Tüm üyeleri ve eşlerini Sanatçı Gülşen’in sahne alacağı Bilkent Otel

Tek, tek söz alarak başkanlıkları döneminde anılarını anlatan eski ANGİAD başkanlarına ANGİAD anılar Gecesi anısına birer plaket takdim edildi. Neşe içinde geçen gecenin sonunda “GüÇLÜ GELECEK İÇİN, GÜÇLÜ ANGİAD” sloganıyla Başkanlık yarışında sona yaklaşan 15. Dönem Adayı Ertuğrul ONAT 26. Mart 2022 de ATO konferans salonunda yapılacak olan ANGİAD Başkanlık seçimi öncesi, Tüm üyeleri ve eşlerini Sanatçı Gülşen’in sahne alacağı Bilkent Otel Sakarya Salonunda düzenlenecek olan Gala gecesine davet etti.

KADİRYE CİRİTCİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir