Aydar ''Rüşvet almadım''
Aydar, “Rüşvet Almadım”

Rüşvet Almadım Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen rüşvet soruşturması kapsamında aralarında görevden uzaklaştırılan CHP’li Ceyhan Belediyesi  eski Başkan Kadir Aydar’ın da bulunduğu 23 kişi hakkında gözaltı kararı çıkardı.

Adana’da yürütülen rüşvet soruşturması kapsamında Ceyhan İlçesi Belediyesine şafak vakti baskın düzenlendi. Baskında gözaltına alınan CHP’li eski Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar da sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adana Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Aydar bu sırada “Rüşvet almadım” diyerek gözaltı kararına tepki gösterdi.

CHP’li eski Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, şafak vakti Ceyhan Belediye Binası da dahil, Kadir Aydar’ında aralarında bulunduğu 23 kişinin evine eş zamanlı baskınlar düzenlendi.

“Namuslu Müteahhitim”

Düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 21 zanlı, adli tıp birimindeki sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Aydar, bu sırada rüşvet almadım diyerek bağırarak, “Bana kimse rüşvet veremez. Ben rüşvet almadım. Almam da. Ben en namuslu müteahhitim” diyerek bağırdı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğüne bağlı polislerin Ceyhan Belediyesi’ndeki rüşvet almayla ilgili arama çalışmaları da devam ediyor.

Rüşvet yiyenin de alanın da Allah bin belasını versin!.

“Alnım Ak”

Kadir Aydar gözaltına alındığı iddialarını yalanlayarak şu ifadeleri kullandı: “Rüşvet yiyenin de alanın da Allah bin belasını versin!. Bugün havuz medyasında çıkan haberler tamamen asılsızdır. Şahsıma yönelik yıpratma politakısının bir ürünü olan bu durum tamamen asılsız suçlamaların ürünüdür. Alnım ak, hesap veremeyeciğ bir durum yok. Sabah gördüğüm haberler üzerine kendi isteğim ile emniyete ifade vermeye gittim.”

One thought on “Aydar, “Rüşvet Almadım””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir