Ayhan Barut

“Kayıp silahlar bulunsun, hesap sorulsun”

“Kayıp 100 binden fazla silah tedirginlik yaratıyor”

Ayhan Barut”Kayıp Silahlar ürkütüyor”

NOVACELL AJANS-ADANA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, 2014 yılında 14 bin silahın kayıp olarak açıklandığı Türkiye’de 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından bu sayının 100 bini aştığını söyledi. Kayıp silahların bulunmasını, sorumlulardan hesap sorulmasını isteyen Barut iktidarı göreve çağırarak, “Bu korkunç ve vahim konuyla ilgili derhal adım atın, kamuoyuna açıklama yapın. Bu namluların yarın kime döneceği meçhuldür. Yaşanacak her olumsuzlukta sorumluluk sizindir. Artık susmayın!” dedi.

“SEFERBER OLMALIYIZ”

Ayhan Barut, kayıp silahlarla ilgili endişesini paylaştı, iktidarı göreve çağırdı

“NAMLULARIN KİME DÖNECEĞİ MEÇHUL”

Kayıp silahlar konusunda iktidarı etkin adım atmaya çağıran CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Geçmişte yaşanan acıların tekrarlanmaması, ülkemizde kaosun egemen olmaması için bu iddiaları araştırıp soruşturup gereğini yapmayan iktidar, başını kuma gömmüş durumda. Kılını kıpırdatmadığı gibi herhangi bir açıklama yapmıyor, sadece susuyorlar. Susmak bir yönüyle kabul etmektir.

Ayhan Barut, kayıp silahlarla ilgili endişesini paylaştı, iktidarı göreve çağırdı

Milletimizin bu Yüce Meclisi’nde bir kez daha İçişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığını göreve davet ediyoruz. Türkiye’de 2014’te 14 bin silah kayıpken, bu sayı 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 100 bini aşmış durumda. Bu korkunç ve vahim konuyla ilgili derhal adım atın, kamuoyuna açıklama yapın. Bu namluların yarın kime döneceği meçhuldür. Yaşanacak her olumsuzlukta sorumluluk sizindir. Artık susmayın!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.