Serap Okçu
BABAN VARSA

Bir babanın varlığı evin en büyük mutluluğudur bir baba giderse o evde düzen gider huzur mutluluk gider eskiden baba dendiği zaman saygı sevgi vardı şimdi ise Avrupalılaştık ya sevgi saygı örf ve ananelerimiz bitti çocuklar tamamen dijitale bağımlı bir şekilde yaşıyorlar….

Eskiden düzenli bir hayat varken aile bağları kuvvetli iken şimdi bunlar nerede ne oldu bizlere de aile bağları koptu ne oldu insanlığada aile kavramı yok oldu….

Bir baba çalışıp on kişiye bakarken şimdilerde on kişi çalışsa da bir babaya bakamaz oldu nice babalar gördüm gözleri yaşlı evlat hasreti ile yanan nice evlatlar gördüm babası fani dünyaya göç etmiş olsa bile unutmayan…..
Babalara evin direği denirdi saygı bitmez sevgi bitmez huzur bitmez idi şimdilerde ise çocuklar baba babalar çocuk yerine geçmiş cokmu doyumsuz olduk acaba yoksa zaman

Gelin sevgiyi saygıyı kaybetmeyelim yine aynı sıcaklıkla kucaklayalım birbirimizi yine aileyi ön planda tutalım yuvalar huzur dolsun acı mutsuzluk olmasın…..

Hiç bir evin ışığı sönmesin yüreğiniz bebekliğinizde nasıl baba sevinci ile dolu ise yine öyle dolu olsun babalar ağlamasın yüreğiniz baba sevgisi ile dolsun

Serap OKÇU
One thought on “Baban Varsa”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir