BAŞKAN KOCAİSPİR: ‘’CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN’’
”BİR VE BERABER OLURSAK BÜTÜN ENGELLERİ AŞARIZ”

ADANA(HABERİN SONU)Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir Cumhuriyet Bayramının yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda ”Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ”Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesi ile kurulan Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü kutluyorum.” diyerek Cumhuriyetin, Türk Milletinin büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseri olduğunu belirtti.

”Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında bütünleştiğimizde, hiç bir güç bize engel olamaz” diyen Başkan Kocaispir ”Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma savaşı,Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesidir. Cumhuriyet; erdem, insana verilen değer, millet
egemenliğinin yönetime yansıması ve millet iradesidir.

Şartlar ne olursa olsun, tarihe geçen bir istiklâl mücadelesiyle kurduğumuz, cumhuriyetle taçlandırdığımız devletimize yönelik her türlü tehdidin üstesinden gelecek güce, imkana ve kararlılığa sahibiz. Bunu tüm dünyaya Barış Pınarı Harekatı ile bir kez daha gösterdik. Cumhuriyetimizin 96. yılında, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi milletçe şükran ve minnetle anıyoruz. ”Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun”.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir