Biçer Kaçırılan Oğluna Kavuşacağı Anın Mutluluğunu Yaşıyor
Ayşegül Biçer Kaçırılan Oğluna Kavuşacağı Anın Mutluluğunu Yaşıyor

Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer 3 yıl sonra oğluna kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşıyor

PKK ‘lıların dağlara kaçırdıkları çocukların ailelerinin uzun süren eylemleri sonucunda geriye dönüşler başladı.

Dağa kaçırılan çocukların ailelerinin girişimleri ile 3 Eylül 2019’da HDP il başkanlığı binası önünde oturma eylemi başlatan 3 anneden biri olan Biçer, ailesinin uzun süren mücadeleleri sonucu oğlundan gelen sevindirici haberi almalarının heyecanını yaşıyorlar.

2018 yılında 17 yaşında iken dağa kaçırılan oğlu Mustafa’ya kavuşmayıı bekliyorlar Biçer, oğlullarının telefonda sesini duymalarının o anki heyecanının yaşamaları aileye sevincini yaşıyorlar

Biçer Kaçırılan Oğluna Kavuşacağı Anın Mutluluğunu Yaşıyor

“Oğlum ilk aradığında sözün bittiği yerdi, baygınlık geçirdim. Daha sonra kendime geldim ve sesini duyduğumda sanki yeni doğmuş gibi oldum. Oğlumun benden ilk istediği şey biber dolmasıydı. Oğlum için dolma yaptım. Onun için odasını hazırladım. Ben evladımı kazandım, diliyorum Rabb’im herkesin evladını kavuştursun.” diyen Biçer, HDP il binası önünde oturma eylemi süresinde yaşadıkları mücadelelini anlattılar

Allah’ın izni, devletimin gücüyle Rabb’im bugün beni zafere ulaştırdı”

Biçer, “Evlat nöbeti süresince defalarca tehditlere maruz kaldık, evim kundaklandı, iki kız çocuğumun canına kastettiler ama ben geri adım atmadım. Hakkımı istiyorum diye bağırdım. Hakkımı söke söke PKK taşeron terör örgütünden alacağımı söylemiştim. Allah’ın izniyle, devletimin gücüyle Rabb’im bugün beni zafere ulaştırdı. Rabb’ime şükürler olsun ki duyuruldu.” diye konuştu.

Biçer, "Anneleri yıldırmak için terör örgütü PKK sempatizanı kanallarda çocuklarımızın videosu paylaşıldı.

Annelerin kazandığını dile getiren Biçer, “Anneler kazandı ve PKK’yı çökertti. Evlatlarımız 2’şer, 3’er, 5’er gelmeye başladı. Katılım sıfır. Sonsuz şükürler olsun. Anneler isterse dağları delip evlatlarını geri kazanabilir. Kazandık çok şükür. Sonuna kadar kararlıydık, geri adım atmadık.” ifadelerini kullandı.

Biçer, “Anneleri yıldırmak için terör örgütü PKK sempatizanı kanallarda çocuklarımızın videosu paylaşıldı. Çadırdan kalkmamız istendi. Ancak bunlara rağmen eylemimizi devam ettirdik.” diyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerini aramasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Dağdaki bütün evlatlar için mücadele ye devam edilecektir.”dedi

Biçer, “Allah razı olsun. Zaferimizi ilan etti. Yarın Allah’ın izniyle HDP’nin kapısında davullu zurnalı kurbanları keserek güzel bir karşılama yapacağız. Biz kazandık, anneler kazandı ve kazanmaya devam ediyor. Bu mücadele bitmeyecek. “Dağdaki bütün evlatlar için mücadele ye devam edilecektir.”, tek bir terörist kalmayana kadar bu mücadele devam edecek. Her zaman annelerin yanındayım, desteğim onlarla olacak.” diye konuştu.

Biçer Ailesinin oğluna kavuşma sevincini gösterisinin şerefine koyunlar kesildi halka dağıtıldı. Davul zurna çalındı halaylar çekildi

“Türkiye Cumhuriyeti bize hakkımız olanı verdi”

Evlat acısı yaşayan ailelere eyleme destek vermeleri çağrısında bulunan Biçer, “Gelin, yanımızda oturun, evladınızı isteyin. HDP Mecliste Kürtlerin hakkı diye bağırıyor ya biz de bir Kürt olarak hakkımızı HDP’den istedik ama HDP bize hakkımızı vermedi. Türkiye Cumhuriyeti bize hakkımız olanı verdi. Allah razı olsun. Anneler güçlü, babalar güçlü. Anneler kazandı Türkiye kazandı.” ifadelerini kullandı.

Biçer, "Anneleri yıldırmak için terör örgütü PKK sempatizanı kanallarda çocuklarımızın videosu paylaşıldı.
Biçer, “Anneleri yıldırmak için terör örgütü PKK sempatizanı kanallarda çocuklarımızın videosu paylaşıldı.

Biçer, her zaman annelerin yanında olduğunu belirterek, “Rabb’ime sonsuz şükürler olsun, kazandık. Evladımız geliyor. Bundan daha büyük bir mutluluk olamaz. Rabb’im bana yeni bir erkek evlat bahşetti. Yeni doğdu benim için.” dedi.

DİYARBAKIR ANNELERİ
Ağır bir hastalık geçirdiğini anlatan Biçer, şöyle konuştu:

“Tedavimi bırakmıştım, tedavi olmayacağım demiştim. Oğlum geri geldi. Oğlum benim şifam, dermanım oldu. İyiyim çok şükür, dimdik ayaktayım. Oğlum geldi, tedavime yeniden başlıyorum çünkü artık hayatımda yavrum var, kuzum var. Annem deyişi dünyada en ihtiyaç duyduğum sesti. Çok şükür o sesi duydum. Evladımı göreceğim artık. Ölsem de gam yemem. Sadece ben değil bütün anneler kazanacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.