Özel Adana Kampüs Koleji 1/B Sınıfı Okuma Bayramı yapıldı. Öğretmen Yağmur Özge Gümüşdamla Kurt öğrencileriyle gurur duyduğunu söyledi

Zuhal Altan ve Servet Alptekin’in kurucuları olduğu Özel Adana Kampüs Koleji 1/B Sınıfı Okuma Bayramı görkemli şekilde yapıldı. Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen okuma bayramında öğrenciler şiirler okuyup gösteriler yaptılar. Tiyatro Salonu’ndaki okuma bayramına Özel Adana Kampüs Koleji yöneticileri, öğretmenleri ile öğrenci velileri büyük ilgi gösterdi.Okuma bayramı dolayısı ile duygularını dile getiren 1/B Sınıfı öğretmeni Yağmur Özge Gümüşdamla Kurt, “Bundan tam 18 yıl önce burada öğretmenimin ellerinden tutmuş ve okuma bayramını yapmıştık.Öğretmenlik o kadar güzel ve o kadar kutsal bir meslek ki,anlatılamaz. Öğretmenliği icra ederken çocukların gözlerindeki pırıltıyı yakaladığınızda bu kutsal mesleği asla bırakamazsınız. Çocuklarımızla birlikte bir yılı bitirdik. Biz öğretmenler okulda gün boyu yeri geliyor eğitimcileri, yeri geliyor anneleri oluyoruz. Bizler çocuklarımızı çok seviyoruz.  Çocuklarımızın başarıları bizlerinbaşarıları olacaktır. Bizler öğretmenler olarak öğrencileri kendiçocuklarımızdan ayırt etmeden onlarla ilgileniyoruz, geleceğe hazırlıyoruz. Öğrencilerimle gurur duyuyorum. Başarıları daim olsun”diye konuşması tiyatro salonunda bulunan öğretmen ve öğrenci velileri tarafından alkış yağmuruna tutuldu.Öğretmen Yağmur Özge Gümüşdamla Kurt’un açış konuşmasından sonra okuma
bayramı Sınıf Korosunun  10. Yıl Marşı’nı söylemesi ile başladı.

Koroya öğrenci velileri de eşlik etti.Ana sınıfı büyük yaş grubu öğretmeni Ebru Erkan da öğrencileri okuma bayramına çok iyi şekilde hazırladıklarını belirtti.
Öğrencilerin korosunu ise Mehmet Yılmaz Gül yönetti.10.yıl Marşı’nın ardından Aşuk-Maşuk Oyunu, Öğrencilerden oluşan Azeri Halk Oyunları ekibi, Karma Halk Oyunları Ekibi, Erkek Halk Oyunları ekibi, Kızların bale gösterisi, vals gösterisi büyük bir beğeni ile izlenirken, veliler öğrencileri alkış yağmuruna tuttu.Okumu bayramının sunuculuğunu Çınar Dolaşkan ve Hanzade Gür isimli öğrenciler yaparken, minikler şiirler okudu. 

Okumu Bayramı etkinliğinde gösteri yapan ve şiir okuyan 1/B sınıfı öğrencilerinin isimleri şöyle: Dora Altınok, Çınar Dolaşkan, Yelbey Yumak, Muhammed Ali Teke, Berat Özoğlu, Hanzade Gür, Asuman Tokat,Süleyman Çelik, Kuzey Çetin, Cemre Su Çakmak, Defne Narın, Derin Naz Sungur, Elif Erva Özder, Mustafa Arslanboğa, Nihal Kuzuluk.

Haber YUSUF ASLAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir