Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 104

ÜRETTİKLERİ ÇİÇEKLERLE CEYHAN’I SÜSLÜYORLAR

Ceyhan Belediyesi ekipleri cadde refüjlerini ve kavşakları kendi ürettikleri çiçeklerle süslüyor.

Üretim yaparak peyzaj çalışmalarında kullanılacak 172 bin 750 adet çiçek için ödenecek tutarı harcama kalemleri içinden çıkaran Ceyhan Belediyesi bu çalışma ile 800 bin TL tutarında tasarruf sağladı. Üretilen çiçekler caddelerdeki yerini almaya başladı.

Daha Az Maliyetle Daha Yeşil Ceyhan

 Çalışmalar hakkında bilgi veren Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar; “ Göreve geldiğimiz günden bu yana Ceyhan’ın kaynaklarını yine Ceyhan için kullanmak için çalışıyoruz.  Bütün birimlerimiz kendi görev alanları dâhilinde tasarruf tedbirleri aldı.  Satın alınan ürünlerle hizmet yapmak yerine tamir ederek ya da üreterek yine aynı kalite ile Ceyhan’a hizmet etmeye gayret ediyoruz. Bu bakış açısı ile Park Bahçe Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan ziraat mühendislerimiz Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle birlikte bir çiçek serası kurdular.  Bu serada üretilen çiçeklerler ilçemizin peyzaj çalışmalarını yapmaya başladık.  Bu çalışma  172 bin 750 çiçeğe ödemek zorunda kalacağımız 800 bin lira belediyemizin kasasında kalacak. Böylece daha yeşil bir Ceyhan’a daha az bir maliyetle kavuşmuş olacağız ”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir