Bilinçli bir değişim için kesinlikle doğru hedef ve doğru bir yönden olmalıdır.Değişim için harekete geçmekte kararlı olmalısınız. Pek çoğumuz ailemizi, kendimizi, çevremizi değiştirmek isteriz. Ama eyleme geçmede pasif kalırız,  kararlılık gösteremeyiz. Herkes az çok değişime direnir çünkü mevcut durum kişiyi memnun etmese de, alıştığı şeyden kolay vazgeçemez. Alışkanlıklar insanı güvende hissettirir.
 İçinizdeki tüm dirence rağmen kararlı olun. Neyi değiştirmek istediğinizi tespit edin. İşinizi mi, kendinizi mi, toplumu mu değiştirmek istiyorsunuz? Bu soruların cevabını bulun. Sonra bulduğunuz o cevabı çöpe atın. Çünkü siz kendinizden başka hiç bir şeyi değiştiremezsiniz. 
Kendinizi değiştirerek herkesi ve her şeyi değiştirebilirsiniz. İnsan değişmediği sürece toplum,  çevre değişmez. 
Değişimi hangi konularda istediğinizi belirleyin. Her türlü değişimin temelinde insanın kendini değiştirmek istemesi yatar. Siz neyi değiştirmek istiyorsanız, o her ne ise kendinizde onu değiştirmeye hazır olun. Kendinizin farkında olun.

Farķındalığınız güçlendikçe hayatınız üzerinde daha fazla bilgi, söz ve yönlendirme gücüne sahip olursunuz. 
Değiştirmek istediğiniz şeylerin listesini yapın. Listeyi bitirdikten sonra her maddenin üzerine odaklanıp neden öyle olduğunu anlamaya çalışın. O konuda farkındalığınızı geliştirin. 
Değişim yöntemi belirleyin. Kendinizi nasıl değiştireceksiniz,En doğru yöntem, geçmişten bugüne kadar süregelen yöntemleri unutun. Biz bu yaşamı değiştirmek istiyorsak mevcut olandan farklı bir yöntem bulmalıyız. Çünkü değişim yenilik demektir. 


Değişim bir sanattır,  sanatı sadece sanatçı icra edebilir. Siz, içinizdeki farkındalık ve yaratıcılık potansiyelinizi harekete geçirerek içimizdeki değişim sanatçısını uyandırın ve yaşam resminizi kendiniz çizin…
Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim programları içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkaracak. Nefes, duruş teknikleri ile sıradışı sonuçlar alacaksınız. 
Hayatınız kolaylaşacak ve her gün yeni mucizeler yaşayacaksınız.

Neval KÜTÜK  Dünya Değişim Akademisi  Değişim Uzmanı 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir