Orhan Sümer, CHP ADANA MİLLETVEKİLİ

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, son aylarda artış gösteren Polis intiharlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Orhan Sümer, “Polislerimiz intihar ederken İç İşleri Bakanlığı ne yapıyor?” Dedi.

Devletin Polisi İntiar Ediyor İktidar Oralı Değil

Orhan Sümer, “Emniyet Sendikası Genel Başkanlığının yaptığı açıklamaya göre 2021 yılından bugüne kadar 47 polis memuru intihar etti. Geçtiğimiz bir ayda ise 20 polisin intihar etmesi polis teşkilatında sorun olduğu gerçeğini ortaya çıkarıyor. Son dönemde özellikle, mobbing, kanunsuz emirleri uygulama gibi sebepler art arda yaşayan polis intiharlarına ne yazık ki bir yenisini daha ekledi. İntihar eden polis memurunun üç gün sonra düğünü olduğu bilgisi durumun hassasiyetini bir kez daha gözler önüne seriyor.” Dedi.

POLİSLERİMİZİ İNTİHAR EDECEK NOKTAYA KİM GETİRDİ

Orhan Sümer, “Meslektaşlarının sorunlarına, intiharlarına ilişkin konuştuğumuz polis memuru arkadaşlar, değişken çalışma koşulları ve AKP iktidarında bakanlıklara tanınan yetkileri koz olarak kullanan kişilerin baskısına dikkat çekiyor. Gece gündüz demeden halkın huzuru ve güvenliği için görev yapan Polislerimizi intihar edecek noktaya sürükleyen olaylar ve kişiler mutlaka araştırılıp çözüm üretilmelidir.” Dedi.

POLİS İNTİHARLARININ VEBALİ İÇ İŞLERİ BAKANLIĞININ BOYNUNADIR

Orhan Sümer, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak Polislerimizin özlük ve emeklilik haklarında iyileştirme yapılmasını her fırsatta dile getiriyoruz. Ancak teşkilatımızın bağlı olduğu İç İşleri Bakanlığında çok başka şeyler oluyor.

Kendi polis memuruna intihar ettirecek kadar zulüm ve baskı yaratan İçişleri Bakanlığı, önce şanlı teşkilatımız üzerindeki mobbingi bitirmeli sonra da aylardır kamuoyu gündemini işgal eden şaibeli ilişkilerini açıklayarak hesap vermelidir.” Dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.