Türkiye Değilim Partisi Mersin İl Başkanı Ferruh Doğan, gazeteciliğin kutsal bir görev olduğunu ve Anayasanın 28. Maddesin’de yer aldığı gibi Basının hür olması gerektiğini ve kesinlikle sansür edilemeyeceğini vurguladı.

DOĞAN : Basın Hürdür Sansür Edilemez

Türkiye Değişim Partisi Mersin İl Başkanı Ferruh Doğan basın emekçilerinin sorunlarını dile getirip 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Türkiye Değişim Partisi’nin basın hak ve özgürlüklerine önem verdiğini vurgulayan Doğan, “Çeşitli nedenlerle baskı altına alınmış ve kısıtlamalara maruz bırakılmış basın kuruluşlarının tüm Türkiye’de sesi olacağız. Türküye Değişim Partisi İfade özgürlüğünün savunucusudur.” dedi.

Sansür Edilemez

Türkiye Değilim Partisi Mersin İl Başkanı Ferruh Doğan, gazeteciliğin kutsal bir görev olduğunu ve Anayasanın 28. Maddesin’de yer aldığı gibi Basının hür olması gerektiğini ve kesinlikle sansür edilemeyeceğini vurguladı.

Medyanın özgür olduğu çağdaş Türkiye

Doğan, “Türkiye Değişim Partisi iktidarında basın kuruluşlarımız her türlü eleştiri ve sorgulama hakkına sahip olacaktır çünkü bizler, eleştirinin gücüne inanan ve medyanın özgür olduğu çağdaş Türkiye’nin savunucularıyız.

Türkiye Değilim Partisi Mersin İl Başkanı  Ferruh Doğan, gazeteciliğin kutsal bir görev olduğunu ve Anayasanın 28. Maddesin’de yer aldığı gibi Basının hür olması gerektiğini ve kesinlikle sansür edilemeyeceğini vurguladı.
Türkiye Değilim Partisi Mersin İl Başkanı Ferruh Doğan, gazeteciliğin kutsal bir görev olduğunu ve Anayasanın 28. Maddesinde yer aldığı gibi Basının hür olması gerektiğini ve kesinlikle sansür edilemeyeceğini vurguladı.

Bir iktidar dönemi göreceksiniz.

Gazetecilerin yazdıkları haberler nedeniyle cezaevlerine atılmadığı, bilgiye ulaşmada önlerine çıkan tüm engellerin kaldırıldığı, iş güvencesinin sağlandığı, yıpranma haklarının korunduğu, saygınlığının korunması ve geliştirilmesi konusunda alınması gereken önlemlerin tartışılıp çözümlenmesi için tüm siyasal partileri önyargısız bir biçimde bir masa etrafında toplandığı bir iktidar dönemi göreceksiniz.

Yarın bugünden daha aydınlık olacaktır. Bu duygularla tüm çalışan ve çalışmamak zorunda bırakılan gazetecilerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” diye ifade etti

Muzaffer AYDOĞAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir