GÜLTEN ABACI
HAYAL GÜCÜMÜZ İLE İNANCIMIZI BİRLEŞTİRİR VE MÜCADELE EDERSEK, İSTEDİĞİMİZ GERÇEKLERE ULAŞMAMIZ KAÇINILMAZ OLUR.

Hayal gücü, Zihnimizin içinde görüntüler oluşturmak ve kendiliğinden görüntüler üretmektir. Hepimiz gerçek hayatta hayallerimizi düşünerek, isteyerek ve planlayarak en önemlisi ise, inanarak istersek elde edebiliriz. Bunun temelinde üç tane inanmamız gereken kurallar vardır. ilk önce İstemek, mücadele etmek ve başarmak geliyor.

Hayal gücünü bizler çocukluk yaşlarda okuduğumuz masal kitaplarından, kendi zihnimizde fantazi lerimizi kullanarak yaşatabiliriz. Örneğin, Çok fakir bir çocuk çok istediği kırmızı bisiklet hayalini kurmaktadır. Her sabah okula gidip gelirken vitrinin önünde durmakta olan kırmızı bisikleti hayal edip inanarak isteyerek bakar. Ve her gün bisiklet bir gün benim olacak diyerek kendini inandırmıştır.

Fakat bu bisikleti alacak hiçbir maddiyatı yoktur. Bu çocuğu vitrinin önünde bisiklete bakarken zengin bir adam görmektedir. Çocuğa, sen neden her sabah bu bisikleti bakıyorsun diye soruyor? Çocuk, ben bu bisikleti çok istiyorum o yüzden bakıyorum ilerde param olunca bunu alacağım diyor. Bu durum her sabah aynı şekilde tekrarlanmaktadır. Küçük çocuk okula gitmek için bir sabah uyandığında kapının önünde duran kırmızı bisikleti görünce adeta şok olmuş ve çok şaşırmıştır. Zengin adam bisikleti çocuğun kapısının önüne bırakıp gitmiştir. Ve böylece küçük çocuk çok istediği kırmızı bisiklet hayaline kavuşmuştur.

Bu bir yaşanmış gerçek hikayedir. Küçük çocuğun hayal gücüyle oluşturduğu görüntülerinin akıl gücüyle gerçekleştirilmiş hali olmuştur. Hayal gücü her şeydir. Gerçek hayatta istediğimiz her şeyin fragmanını önceden göreceğimiz bir ön izleme gibidir. Hayal gücümüz bizleri var olmayan dünyalara götüren en güzel filmlerimizdir. Çünkü hayal kurmadan hiç yere varamayız. Hayaller gerçeklerden daha güçlüdür. Umut ise her zaman hayallerimizin, deneyimlerimizin üstünde yer almaktadır. Umut etmek, hayal kurmak adeta kardeş gibidirler. İnanarak istediğimiz her şey hayal gücümüz sayesinde gerçektir.

Bazen 10 yıl görmediğimiz arkadaşımızı hayal edip düşündüğümüz zaman bir de görüyoruz ki, Hayal gücümüz ve düşünce gücümüz sayesinde hayalini kurduğumuz arkadaşımız bizi telefonla arıyor. Bu demek oluyor ki, Hayal ettiğimiz her şey inancımız ve düşüncemiz sayesinde gerçekleşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir