DEĞERLİ DOSTLARIM.
❤️HAYAT’A TUTUNMAK_. ♥️

Öyle bir ahir zaman yaşıyoruz ki, havaların mevsimlerin normallerin dışında , dünyanın her geçen gün biraz daha yaşanılması zor bir hale geldiği, İnsanların birbirine tehammül edemediği ve anlaşılmaz bir şekilde merhametsiz hale geldiği, vicdan kavramı menfaât ile yer değiştirdiği yaşama sevinçlerimizin elimizden alındığı bir hayat içinde yaşıyoruz. Oysaki, hepimizin plânları var, duyguları var, tutkuları var, emelleri var.

Sanki bunların hepsi çocukken oynadığımız oyuncaklar gibi elimizden alınmış duruma geldik. Özgür değiliz, özgür hayatımız elimizden adeta uçmuş gibi. Geleceğe dair planlar yapamıyoruz, çünkü emin değiliz. Daha çok para kazanmak istiyoruz ama hiçbirimiz mutlu olmayı istemiyoruz.

Hayata Tutunmak
Hayata Tutunmak

Yaptığımız işte mutlu olmazsak, tutkularımızı hayata geçirmezsek, hayallerimizin peşinde koşmasak, nasıl mutlu olabiliriz k?

Sadece nefes alıp vermekle geçecek hayatımız.

Çocukken edindiğimiz her türlü coşkuyu ,tutkuyu, heyecanı, mutluluğu, büyüdükçe kaybediyoruz. Oysaki, özgürce seçimler yapabilmek ve ne istediğimize karar verebilmek o kadar çok önemli ki bu hayatta, maalesef ne istediğimizi bizlere kimse sormuyor, ezbere hayatlar yaşamaya başladık.

Hayal gücümüz yok olmuş, hiçbir şey merak etmiyoruz, tutkularımız yok, arzularımız yok, kendi içimizde yaşattığımızın coşkuları defalarca öldürüyoruz. Yaşantımız adeta rutin bir yaşam haline geldi. Kendimizi tanıyamaz olduk. İçimizde sanki adeta başka bizler varmış gibi yaşıyoruz. Oysaki içimize dönüp baksak öyle güzellikler var ki, İçimizdeki o potansiyelleri açığa çıkarabilecek her şey sadece bizlerin içindedir.

Hayata Tutunmak
Hayata Tutunmak

Rüzgar bize doğru sert esrede, bizler rüzgârlara karşı dimdik yürümeyi öğrenmeliyiz. Hiçbir şeyin, kuvvetin bizleri aşağıya çekmesine izin vermemeliyiz.

Her ne kadar zor durumlar yaşar isek, hepiniz birey olarak değerli insanlarız. Bu değerlerimizi ortaya çıkarmamız gerekiyor.

Çünkü içimizde, tutkularımız var, planlarımız var, umutlarımız var, çocukluğumuzdan beri beslediğimiz muazzam bir gelecek ve hayallerimiz var. .

Bu yüzden her ne kadar zor şartlar yaşasak da ayağa kalkıp bu zor şartlara karşı kişilik haklarımızı, özgürlüklerimizi kullanarak hayata daha güçlü şekilde devam etmeliyiz.

Yeter ki içimizdeki bu muhteşem gücümüz olan azmimizi, yaşama dair umudumuzu hayalimizi hiçbir zaman öldürmeyelim ve hep güçlü olarak yolumuza devam edelim ve bu zaferi biz kazanalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir