İdeal Yozlaşma

Geçmişten günümüze görüyoruz ki gerek değişen din öngörüleri ekonomik etkenler sosyal kültürel yaşamın sosyal medyaya taşınır olması mı ?
Yoksa köy geçmişimizden aldığımız terbiye ahlak deneyimini şehirde kaybetmemiz ve akabinde bizden sonraki nesillere aktaramamış olmamızın getirdiği etkiler midir.

Dünyada zaman eskisinden çok hızlı ilerliyor fakat biz çok geride kalmış durumdayız
Böyle olmasa idik kendi yaptığımızı daha hızla yok eden bir nesil olmazdık.Zira geçmişten gelen kültürü şehirde koruyor olabilsek kuşkusuz sadece gelişiyor olmamız gerekir.
İncir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden insanların hayvani içgüdülerini menfaatleri doğrultusunda bireylerin birbirine gerek psikolojik gerek fiziki şiddeti gün geçtikçe artıyor.
Çözüm yasalarda aranıyor olsada aslında kaybolan diyaloğun sevginin saygının kaybolma nedenlerini kanuna dayatma yapmak çok yanlıştır.
Burada yapılması gereken bu ve butür olayların nedenleri ve bertaraf edilmesi adına çalışmalar yapılmalı eğitimler verilmelidir.
Gençlerimiz geçmişi bilmeden geleceği yaşama endişesinde sürüklenmektedir.
Gerçek olan tek şey evrimdir.

Fakat kültürel değerlerimizi kaybettiğimiz süreçte yozlaşmanın önüne asla geçemeyiz.
Teknoloji bizi ayırmak için değil aslında yakınlaştırmak ve gelişimimize destek olmak için evriliyor hızla gelişiyor.

Bizler Gün geçtikçe çıtamızı yükseltmek Yerine bizler ise yitirdiğimiz değerlere bir kılıf bulup en sevdiğimiz insanları bir kaç satırda bir SMS e sığdırmanın hiç anlamı olmayacaktır
Velakin özlediğimiz kaybetmeye yüz tutmuş değerlerimiz bizi biz yapan kriterlerdir.

Oysa Haddini bilen seven sayan bir toplum asla yozlaşamaz yozlaşmaz
Sadece gelişir daima gelişir
Saygılarımla
Ben hem Ali hem Osman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir