Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 104

TÜED Adana Şube Başkanı İyiyürek, derneklerine yönelik karalama kampanyası yapanları sert bir dille kınadı:

Işığımızı kimse söndüremez!

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı İyiyürek, emeklileri zorla üye yapıyorlar diye karalama kampanyası başlatanlara yönelik yaptığı açıklamada, bunun tamamen gerçek dışı olduğunu, her şeyin gönüllülük esasına göre yapıldığını belirterek,” Türkiye Cumhuriyeti’nin temel hak ve ilkelerine dayalı olarak üyelerimizin hakkını aramaktan asla vaz geçmeyeceğiz.” dedi.

ADANA – Türkiye Emekliler Derneği’ne (TÜED) yönelik sürdürülen karalama kampanyasına TÜED Adana Şubesi de sert tepki gösterdi. Bir süredir “Derneğe zorla üye yapıyorlar, astronomik rakamlarla aidat alıyorlar” şeklinde başlatılan karalama kampanyasının gerçekle örtüşmediğini ifade eden TÜED Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek,” Gerçekler ve yaptığımız hizmetler ortada. Işığımızı kimse söndüremez.” dedi.

Yönetim kurulu üyeleri Yaşar Tekin, Sabahattin Metiner, Mustafa Kastalmış ve Sabit Bakıner adına bir açıklama yapan Başkan İyiyürek, dünyanın hiçbir ülkesinde, hiçbir sivil toplum kuruluşunun, kişilerin bilgisi olmadan gönüllü rızasını almadan kimseyi üye yapamayacağını, aksi bir durumun ise alenen suç oluşturduğunu söyledi. Üye aidatının da ayda 3 liradan yıllık 36 lira olduğunu özellikle vurgulayan Başkan İyiyürek, şunları söyledi:

“Derneğimiz hakkında zaman zaman sosyal medyada veya diğer medya organlarında bu türden asılsız suçlamalar yer alabilmektedir. Emeklinin hak arama mücadelesinde bu yıl 50. yılını dolduran, 12 Eylül darbesinde, 15 Temmuz darbe girişiminde dimdik ayakta duran, Anayasal ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm temel ilkelerine, Atatürk İlke ve Devrimlerine sımsıkı bağlı olan, Hukuk Devletinin üstünlüğüne gönülden inanmış, milli ve manevi değerlerine her zaman saygılı güçlü bir kuruluş olan TÜED, emeklilerimizin hür irade beyanları dışında, gönüllülük esasına dayanmayan herhangi bir işlemin içerisinde olmamıştır ve asla da olmayacaktır.

Bazı kişiler, emeklinin hak arama mücadelesini sürdüren yegane kuruluşu bu tür asılsız iddialarla karalamaya çalışmaktadır. Türkiye Emekliler Derneği 50 yıllık yolculuğunda; 2000 öncesi emeklilerimizin intibak hakkının, bayram ikramiyesinin ve promosyon hakkının alınması, banka kuyruklarının ortadan kaldırılması, seyyanen ek zamlar alınması ve benzeri birçok hak arama mücadelesiyle anılmaktadır. Bunu karalamaya kimsenin hakkı yoktur.

ZEKERİYA ŞAHİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir